Форум прихистків у Львові: спільними зусиллями – до якіснішої підтримки ВПО

Форум Прихистків У Львові Спільними Зусиллями – До Якіснішої Підтримки ВПО (5)
Захід зібрав всіх, хто має відношення до поселення, евакуації чи підтримки ВПО – представників прихистків та організацій.
Напередодні, 7 травня, у Львові відбувся Форум прихистків – масштабна подія, яка об’єднала громадські організації, міжнародних партнерів, представників влади та ініціативних громадян задля ефективнішої підтримки внутрішньо переміщених людей. Захід став черговим кроком у розвитку співпраці в межах ініціатив Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській ОВА, що з початку повномасштабної війни координує допомогу для ВПО.
Метою Форуму стало оновлення бази надавачів послуг, активізація міжсекторальної взаємодії, обговорення механізмів перенаправлення запитів (особливо щодо поселення), а також пошук рішень для індивідуальних складних кейсів.
Захід відкрили Уповноважений ВРУ з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний та представник Координаційного центру Володимир Горак.
Підтримку у проведенні заходу надала Консультативно-дорадча рада з питань ВПО при Центрі соціальної підтримки, поточну ситуацію в місті представив його директор Володимир Головатий. Про координацію на обласному рівні доповів заступник голови Координаційного центру при ЛОВА Володимир Горак. Огляд інструментів допомоги презентував керівник відділу СССМ БФ «Регіон Карпат NEEKA» Андрій Рудик.
У дискусії взяли участь представники Координаційного центру ЛОВА, міської влади, міжнародних організацій і понад 20 громадських ініціатив. Серед них – БФ «Право на захист», БФ «Рокада», ГО «Птаха України», «СОС Дитячі містечка», Товариство Червоного Хреста України, БО «Мальтійська служба допомоги», БФ «Горіховий гай», «Єзуїтська служба у справах біженців», Центр допомоги врятованим, МБФ «УРГЗ», БФ «Центр підтримки та захисту», ГО «Моя незалежна країна», ГО «Волонтерська дія», ГО «Елеос-Львів», ГО «Життя на часі», БФ «Save Ukraine», БО «100% життя» та інші.
Львів продовжує бути не лише прихистком, а й майданчиком для розвитку ефективних рішень і людяної взаємодії.
Результатом стало формування дорожньої мапи рішень – за пріоритетністю та складністю реалізації – та подані заявки на участь ГО в тематичних напрямках підтримки. Організатором заходу виступила ГО «Крим СОС» за підтримки УВКБ ООН.
Читайте також: У семінарі-практикумі з питань управління та стратегічного розвитку у сфері захисту прав дітей взяли участь представники Львівської ОДА