На Львівщині вшанували 110-ту річницю перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка

На Львівщині Вшанували 110 Ту Річницю Перемоги Українських Січових Стрільців На Горі Маківка (5)
Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ.
Сьогодні, 4 травня, на Львівщині відбулись урочисті заходи з нагоди 110-ї річниці перемоги Українських січових стрільців у легендарному бою на горі Маківка. Захід традиційно пройшов на меморіалі УСС поблизу села Козьова, що на Стрийщині.
Участь у вшануванні взяли представники Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради, місцевого самоврядування, духовенства, ветеранських організацій та громадськості.
Після сходження на вершину гори відбулось покладання квітів і запалення лампадок до Меморіалу Січових стрільців, виконання Державного Гімну, хвилина мовчання за полеглими Героями та чин панахиди.
«110 років тому Українські січові стрільці проявили відвагу, єдність і жертовність, захищаючи нашу землю. Їхній подвиг став символом нескореності українського духу. Сьогодні, у час нової боротьби, ми знову звертаємося до цієї спадщини як до джерела сили та національної гідності. Наша пам’ять про Героїв – це не лише шана, а й наш обов’язок перед тими, хто бореться сьогодні за вільну Україну», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Завершився захід культурно-мистецькою програмою за участі народних колективів Славської громади, станиці Братства ОУН-УПА з Івано-Франківщини, а також Військового оркестра Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Довідково:
Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.