Безпечна переробка небезпечних відходів стане частиною Регіонального плану Львівщини

ілюстративне фото (2)
Враховуючи європейські вимоги та національні цілі, планують включити низку заходів щодо розвитку цієї системи у Регіональний план на найближчі 10 років.
У межах розробки Регіонального плану управління відходами у Львівській області в Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулася робоча нарада з керівництвом ДП «Боднарівка».
Під час зустрічі обговорили поточний стан управління відходами, що містять ртуть, перспективи розвитку інфраструктури для їх збирання, транспортування та безпечної утилізації, а також управління відпрацьованими батарейками, зокрема організація контейнерів для збору батарейок.
Нагадаємо, у 2016 році на Львівщині відкрили єдиний в Україні завод замкнутого циклу з утилізації ртутовмісних ламп та обладнання. Підприємство функціонує у складі ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» і було створене завдяки залученню грантових коштів ЄС у межах проєкту «Створення муніципальної системи поводження з електронними та електричними відходами у місті Львові», що реалізувався за програмою транскордонного співробітництва.
Загальна вартість проєкту склала 1,3 млн євро, з яких 10% забезпечено коштом бюджету міста Львова. Завод оснащений сучасною автоматизованою лінією шведського виробництва MRT System International, що забезпечує повну та безпечну переробку ртутовмісних відходів — зокрема люмінесцентних ламп, термометрів та дрібного обладнання. Отримані матеріали після переробки підлягають повторному використанню, що повністю відповідає принципам кругової економіки та екологічної безпеки.
Також ДП «Боднарівка» приймає відпрацьовані батарейки, і ртутні термометри – до передачі на утилізацію.
«У процесі розробки Регіонального плану особливу увагу приділяємо управлінню небезпечними відходами, зокрема тими, що містять ртуть. Завод ДП «Боднарівка» є не лише унікальним в Україні, а й важливим елементом екологічної інфраструктури регіону. Враховуючи європейські вимоги та національні цілі, ми плануємо включити низку заходів щодо розвитку цієї системи у Регіональний план на найближчі 10 років», – зазначила Ганна Башта, заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА.