Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого центру допомогли дівчинці, яку вкусила змія: що варто знати у сезон небезпеки

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого центру допомогли дівчинці, яку вкусила змія: що варто знати у сезон небезпеки
Це перший випадок укусу змії на Львівщині цього сезону.
10-річна Василинка з Турківщини разом із подругою гуляла недалеко від дому. У якийсь момент дівчатка зупинилися відпочити й сіла на землю. Раптом відчула сильний біль у нозі – її вкусила змія. Плазун миттєво зник у траві, а на джинсах залишились характерні сліди отрути.
Дитина одразу пішла додому. Мама не розгубилася – викликала «швидку», і місцеві медики оперативно скерували Василинку до Центру дитячої медицини.
Зараз дівчинка під наглядом фахівців, отримує всю необхідну допомогу. Її стан стабільний, загрози для життя немає. Це перший випадок укусу змії, з яким лікарі стикнулися у цьому сезоні.
Мама Василинки розповіла, що спершу дуже злякалась: «Чула про укуси змій, але завжди думала, що це в лісі, далеко, а не під самим будинком. Добре, що все сталося вдень і швидка приїхала дуже швидко».
Як зазначив дитячий анестезіолог Центру Тарас Оранський, змії активізуються із потеплінням. Загалом з такими проблемами до фахівців щорічно звертається до 20 пацієнтів.
«Укуси зазвичай трапляються в траві або лісі, де змію важко помітити. У випадку укусу дуже важливо НЕ панікувати, НЕ накладати джгут, НЕ розрізати місце укусу і НЕ намагатися висмоктати отруту. Найголовніше – якнайшвидше звернутися по медичну допомогу!», – закликає Тарас Оранський.
Укус змії – це травма, яка може стати вогнищем важкої інфекції: правця. Тому медики наголошують на необхідності вчасної вакцинації від небезпечного захворювання: дітей – згідно з Календарем щеплень, дорослих – ревакцинація щодесять років.
Читайте також: Призвели до сліпоти: до офтальмологів «Охматдиту» звернулися двоє маленьких пацієнтів із тяжкими ускладненнями після подряпин котів