На Львівщині вшанували 35-ту річницю першої сесії Львівської обласної ради першого демократичного скликання

На Львівщині Вшанували 35 Ту Річницю Першої Сесії Львівської Обласної Ради Першого Демократичного Скликання (9)
Присутні вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола — Героя України, політика, дисидента та першого голову демократично обраної обласної ради.
Сьогодні, 9 квітня, у Львові відбулось урочисте зібрання депутатів першого демократичного скликання Львівської обласної ради з нагоди 35-ої річниці з дня проведення її першої сесії. Подія розпочалася біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу, а далі продовжилась у сесійній залі обласної ради.
«Величезне дякую депутатам Першого демократичного скликання Львівської обласної ради, які 35 років тому, незважаючи на тиск тоталітарної системи, голосно заявили про Незалежність України. Заспівали наш Гімн, підняли прапор нашої Держави, оголосили про декомунізацію, і все це, коли cpcp ще існував.
Їхні рішення – про національну символіку, про визнання ветеранів УПА, про департизацію стали дороговказом для всієї України. Їхній голос чули в Києві, його боялися в мocквi, його підтримали мільйони. Вони перетворили обласну раду на справжній парламент вільних людей. Це люди зі стрижнем всередині. Це люди, які заклали основу сучасної Української Держави.
Пишаюся, що сьогодні беру участь в Урочистому засіданні Львівської обласної ради з нагоди такого важливого ювілею.
Дякуємо тим обласним обранцям, чиї мудрі та далекоглядні думки можемо почути зараз. Бажаємо їм міцного здоров’я. Низько вклоняємося В’ячеславові Чорноволу та ще понад восьми десяткам людей, які, на жаль, вже не з нами. Ми пам’ятаємо про їхній чин! Вистояли тоді і тепер вистоїмо!
Слава депутатам Львівської облради першого демократичного скликання!
Слава Україні!», — зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
У заході взяли участь ветерани депутатського корпусу, представники обласної ради та адміністрації, духовенство, громадськість. Зібрання розпочалося з виконання Державного гімну та спільної молитви. Присутні вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола — Героя України, політика, дисидента та першого голову демократично обраної обласної ради.
«Це не перебільшення — коли ми говоримо, що 9 квітня 1990 року, у цій залі, почалося нове політичне літочислення. Саме тоді відбулося перше організаційне засідання Львівської обласної ради демократичного скликання. Воно передувало початку роботи Верховної Ради нового скликання, яка зібралася лише 15 травня. І цей час був використаний недаремно — багато ініціатив, які були випробувані тут, у Львові, згодом ставали національними. Тоді, як і тепер, ми розуміли: більшість у сесійній залі ще не означає перемогу. Треба було переконувати, доводити, вести за собою.
В’ячеслав Чорновіл, як голова обласної ради і народний депутат, переносив наші місцеві ініціативи до Верховної Ради. І хоча це викликало шалений спротив у комуністичної номенклатури, наші ідеї проростали. Ми були в меншості, але мали силу інтелекту, силу переконань. Тоді не було досвіду — ніхто не вчив у таборах, як будувати державу. Але були люди — потужні, гідні, сміливі, і саме вони сформували опозиційну групу, Народну раду. Це була еліта, яка дивилась у майбутнє. І коли я сьогодні слухаю текст відозви, яку В’ячеслав Чорновіл написав 35 років тому, я думаю: Боже, це ж треба було мати такий розум, щоб так точно передбачити день сьогоднішній. Її й зараз можна зачитувати без жодної правки — звернення не лише до Львівщини, а до всього українського народу», – розповів депутат першої сесії Львівської обласної ради першого демократичного скликання Ярослав Кендзьор.
Особливою частиною події стало виконання патріотичних пісень «Чорна вишиванка» та «Партизани» у виконанні Олександра Шевченка.
Довідково:
9 квітня 1990 року у Львівському оперному театрі відбулось перше сесійне засідання Львівської обласної ради першого демократичного скликання. Це був історичний момент, що поклав початок новій демократичній традиції на західноукраїнських теренах. Символом змін став синьо-жовтий прапор, піднятий над оперою, а також перше публічне виконання національного гімну у стінах театру.
З цієї дати Львівщина взяла активну участь у формуванні української Незалежності, а діяльність обласної ради стала взірцем для інших регіонів країни.