Обмін досвідом у сфері переробки сільгосппродукції: Львівщина та шведська провінція Даларна об'єднують зусилля

489647050 3930469263833964 182916627440634168 N
Представники делегації Швеції підтвердили свою відкритість до обміну досвідом в напрацюваннях у впровадженні моделі сталого аграрного виробництва.
У Львівській ОДА відбулася зустріч з делегацією Адміністративної ради округу Даларна (Королівство Швеція) в межах проєкту «Обмін знаннями, виклики в ланцюгу постачання продовольства з погляду сталого розвитку». Метою зустрічі стало налагодження партнерських зв’язків для реалізації спільних проєктів.
Особливу увагу під час зустрічі приділили питанням розвитку агропромислового комплексу, зокрема обміну досвідом у сфері переробки сільськогосподарської продукції та створення продуктів із доданою вартістю.
«Ми щиро раді вітати делегацію округу Даларна на Львівщині — представників країни, яка не лише підтримує нас у складні часи, а й готова ділитися безцінним досвідом у сфері розвитку сільського господарства. На сьогодні ми спостерігаємо зростання експорту та переробки, але водночас нам необхідні європейські знання та практики, щоб ефективно розвивати і виробництво, і переробку. Адже, ставши повноправним членом ЄС, ми маємо бути готовими до повноцінної співпраці з різними країнами світу — як у торгівлі, так і в інноваціях», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Представники делегації Швеції підтвердили свою відкритість до обміну досвідом в напрацюваннях у впровадженні моделі сталого аграрного виробництва. Її ключовими компонентами є глибока переробка сировини, інтеграція інноваційних технологій та ефективна взаємодія між виробниками, переробними підприємствами, місцевими громадами, владою.
Не менш важливим аспектом зустрічі стала тема енергоефективності. Львівська область поділилась інформацією про впровадження програми підвищення енергоефективності та про результати реалізації декількох проєктів з енергомодернізації об’єктів соціальної інфраструктури. Як зазначалося під час дискусії, забезпечення енергетичної незалежності є критичним чинником для сталого розвитку регіонів.
Результатом зустрічі стала домовленість про розширення діалогу між аграрними та енергетичними експертами з обох сторін, із подальшим формуванням конкретних ініціатив співпраці — від короткострокових до довготривалих проєктів у сфері сільського господарства, аграрної переробки та енергетики.