У березні координаційні центри отримали понад 800 звернень і надали більше 1000 послуг у районах області

Фото Координаційний Центр Підтримки Цивільного Населення (1) (1)
Актуальними залишаються адаптація новоприбулих людей у районах, гуманітарна та медична допомога, психологічні консультації, реабілітація військових, а також юридичні питання.
У березні 10 координаційних центрів отримали понад 800 звернень і надали більше 1350 послуг.
«У 2025 році наша стратегія – зосередитися на розвитку мережі надавачів послуг. Ми акцентуємо увагу не лише на залученні людей, які потребують психологічної підтримки, супроводу чи професійного розвитку, а й на створенні системної співпраці між комунальними та громадськими організаціями. Координаційний центр працює як міст між державними структурами та громадським сектором, щоб об’єднати зусилля навколо спільних пріоритетів.
Чим більше людей розуміють, як працює ця система і як формувати партнерства, тим більше людей отримують потрібну допомогу. Саме тому ми організовуємо тематичні зустрічі – зокрема, з психічного здоров’я, прав ВПО, розвитку громадського сектору», – розповіла радниця Максима Козицького, голова Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівщини Галина Бордун.
Вона також зазначила, що 15 квітня проведуть вже другий у цьому році спільний захід, де зберуть представників громад, громадських організацій та міжнародних партнерів. Реєстрація на подію за покликанням.
У гуманітарному напрямку у координаційних центрах працювали: Самбірська РО Товариства «Червоного Хреста України», БФ «Карітас» Стрийської Єпархії, БО «Childfound Deutschland» (допомога фінансовими сертифікатами новоприбулим до 5000 грн), Яворівське РО «Товариства Червоного Хреста України, БФ «Єзуїтська служба у справах біженців», БО «ЯМаріуполь», ГО «Спільнота Святого Егідія», ГО «Птаха України», БФ «Регіон Карпат Ніка», соціальне таксі для маломобільних людей та людей з інвалідністю безоплатно надавали за підтримки БФ «Рокада» і координації ГО «Птаха України».
Юридичну та психоедукаційну підтримку у вирішенні персональних звернень до юристів надавали: Офіс підтримки родин Військових, «БФ «Стабілізейшн Суппорт Сервісез», ГО «Львівський центр медіації», БФ «Право на захист», Центри зайнятості – консультації у координаційних центрах ветеранів та членів їх сімей щодо написання грантів (Яворівський район), БФ «Норвезька рада у справах біженців в України», БФ «Регіон Карпат Ніка».
Психологічну допомогу при зверненнях у координаційні центри або на звернення громад продовжили надавати: БО «Мальтійська служба допомоги», БО «Людина в біді», менеджери координаційних центрів при районних адміністраціях, БФ «Рокада», кризовий менеджер БФ «Карітас».
Актуальними залишаються: юридичні питання, адаптація новоприбулих людей у райони, гуманітарна медична допомога, індивідуальна допомога людям які не зуміли знайти потрібну інформацію про послуги, поселення людей без статусу ВПО із зони бойових дій (не оновлені райони які віднесли до зони бойових дій), психологічна допомога дітям/підліткам, поселення новоприбулих, переселення з МТП які припиняють свою діяльність, духовний супровід людей, психологічні консультації батьків з дітьми у яких проявляються розлади уваги, консультації щодо профілактики та реабілітації при залежностях, звернення військових щодо реабілітації (психологічної та фізичної).
«Дякуємо кожному партнеру, менеджеру координаційного центру та керівникам районних координаційних центрів. Разом можемо більше!», – наголосила Галина Бордун.
Читайте також: Субсидії на оренду житла для ВПО обговорять за участі Мінсоцполітики: як долучитись до онлайн-наради