Сучасні виклики та інновації у протимінній діяльності: для дотичних структур провели воркшоп у сфері гуманітарного розмінування

Зображення Ілюстративне (9)
Захід відбувся за сприяння Програми підтримки ОБСЄ для України.
Напередодні, працівники департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації спільно з фахівцями сектору організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ГУ ДСНС України у Львівській області взяли участь у воркшопі “Сучасні виклики та інноваційні підходи у сфері протимінної діяльності”.
Захід відбувся за сприяння Програми підтримки ОБСЄ для України та був організований Міністерством оборони України.
Воркшоп об’єднав представників державних структур, громадських організацій, міжнародних експертів та науковців для обговорення актуальних питань у сфері гуманітарного розмінування. Учасники обговорили результати заходів з очищення деокупованих територій від мін і вибухонебезпечних залишків війни, питання координації між різними установами та необхідність впровадження інноваційних технологій для підвищення ефективності розмінування.
"Україна сьогодні є однією з найбільш замінованих країн світу через агресію росії. Водночас, ця проблема стосується не тільки територій наближених до лінії бойового зіткнення, а й через постійні ракетні обстріли - усієї території без виключення. Гуманітарне розмінування — це не лише питання безпеки громадян, а й основа для відновлення економічного потенціалу звільнених територій. Важливо, щоб ми впроваджували сучасні методи розмінування та ефективно координували дії між усіма залученими сторонами”, - наголосив на важливості подібних заходів директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.
Водночас, у департаменті нагадують правила безпеки при виявленні мін, вибухонебезпечних пристроїв та підозрілих предметів
- Не наближатися до підозрілого предмета, не торкатися його та не намагатися його пересунути.
- Позначити місце виявлення (наприклад, за допомогою будь-яких доступних предметів – каміння, палиць, шматка тканини).
- Повідомити спеціальні служби – зателефонувати за номером 101 або 102.
- Попередити інших осіб про небезпеку та відвести їх на безпечну відстань.
- Не користуватися мобільним телефоном поблизу підозрілого об’єкта – це може спровокувати вибух.
- Зберігати спокій та чекати на прибуття фахівців ДСНС або правоохоронних органів.
За підсумками воркшопу учасники розробили рекомендації щодо покращення механізмів гуманітарного розмінування та впровадження нових технологій у сфері протимінної діяльності.
“Подібні заходи є важливим кроком до безпечного та сталого відновлення українських територій”, - додали в департаменті.