Шляхи фінансової підтримки аграріїв: підсумки робочої зустрічі у Шептицькому районі

Шляхи Фінансової Підтримки Аграріїв Підсумки Робочої Зустрічі У Шептицькому Районі (1)
Аграрії можуть отримати фінансову підтримку в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області.
У Шептицькому районі відбулася робоча зустріч з аграріями та представниками громад щодо фінансової підтримки агросектору у 2025 році. Учасники зустрічі обговорили широкий спектр питань, пов'язаних із залученням додаткових фінансових ресурсів для мікро- та малих виробників аграрної продукції. Зокрема, розглянули можливості отримання фінансової підтримки через державні та обласні програми.
«В поточному році продовжує надаватись підтримка з державного бюджету у вигляді грантів на розвиток власної справи, садівництва та тепличного господарства, а також на збільшення потужностей переробних підприємств. Аграрії й надалі матимуть можливість отримати фінансову підтримку через ДАР», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
З умовами дотримання безпеки праці під час проведення весняно-польових робіт та особливостями організації трудових відносин роботодавця та працівника в умовах воєнного стану ознайомили представники Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці.
«Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-полових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належних заходів з охорони праці, дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил пожежної безпеки», - зазначила заступниця начальника відділу з питань праці Наталія Климчук.
Представники АТ «Ощадбанк» та ЦКС «Анісія» розповіли про чинні кредитні програми, а Львівський обласний центр зайнятості – про грантові можливості в межах ініціативи «Власна справа» та фінансові стимули для роботодавців. Також обговорили умови програми «Власний дім», питання запобігання й протидії пожежам на об’єктах сільськогосподарського виробництва, збиранні та збереженні зернових культур в літній період 2025 року.
Крім цього, під час зустрічі представили перспективи співпраці з бізнесом: ТзОВ «Централ Плейс Груп Ураїна» презентувало місцевим фермерам програму контрактного виробництва крохмальної картоплі, що може стати додатковим джерелом доходу та стимулом для розвитку картоплярства у регіоні.