To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Новини

Максим Козицький обговорив подальшу реалізацію проєктів справедливої трансформації вугільних громад з представником BMWK

Департамент економічної політики
27 березня 2025, 19:11
Максим Козицький Обговорив Подальшу Реалізацію Проєктів Справедливої Трансформації Вугільних Громад З Представником BMWK (1)

Максим Козицький Обговорив Подальшу Реалізацію Проєктів Справедливої Трансформації Вугільних Громад З Представником BMWK (1)

Львівщина є першою областю України, яка розробила План дій зі справедливої трансформації вугільного мікрорегіону на період до 2030 року.

Сьогодні, 27 березня, голова Львівської ОДА Максим Козицький провів робочу зустріч з представником Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) Сіріаком Массуе. Також на зустрічі були присутні директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера та керівниця компоненту Програми «Справедлива трансформація та зелене відновлення енергетичного сектору України», GIZ Україна Галина Литвин.

Сторони обговорили ключові аспекти реалізації проєктів справедливої трансформації вугільних громад у межах ініціативи «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України».

«Цю зустріч дуже важлива для нас, оскільки ми перебуваємо у перехідному етапі: перша фаза нашої програми справедливої трансформації вже завершена, ми готуємо наступну, а також працюємо над створенням фінансових інструментів, зокрема Фонду справедливої трансформації. Саме тому зараз особливо цінним є обмін досвідом із нашими партнерами. 

Ми запевняємо, наша програма співпраці з Україною залишається в пріоритеті. Останні три роки ми були сфокусовані на енергетичному секторі, зокрема на підтримці України через Фонд підтримки енергетики. Ми фінансували закупівлю запчастин для критичної інфраструктури, зокрема для електростанцій. Однак розуміємо, що не можна обмежуватися лише ремонтом – потрібно думати про майбутнє», – зазначив Сіріак Массуе. 

Голова Львівської ОДА Максим Козицький наголосив на важливості міжнародної підтримки у впровадженні стратегічних змін для вугільних територій:

«Ми розглядаємо справедливу трансформацію як можливість вирішення соціально-економічних проблем вугільних територій, розвитку сучасної освіти та впровадження проєктів відновлюваної енергетики, стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, розвитку індустріальних парків зі створенням нових робочих місць та залучення громад до написання проєктів. Це питання не лише регіонального, а й загальнодержавного рівня. Ми цінуємо підтримку Німеччини у цьому процесі й готові до подальшої плідної співпраці», – зауважив Максим Козицький.

Під час зустрічі обговорили важливість екологічної складової у цьому проєкті. Особливу увагу приділили таким аспектам, як водопостачання та очищення води. Проблеми вугледобувних регіонів впливають не лише на місцеве населення, а й на екологічну ситуацію в цілому. Наприклад, територія Західного Бугу є стратегічно важливою для багатьох країн, зокрема Балтійського регіону. 

Зазначимо, що Львівщина є першим регіоном України, що розробив План дій зі справедливої трансформації вугільного мікрорегіону на період до 2030 року. Він передбачає реалізацію 47 проєктів на загальну суму понад 10 млрд грн. Основні напрями включають:

  • Енергетичний перехід та чисте довкілля (14 проєктів на 3,1 млрд грн);
  • Створення нової конкурентоспроможної економіки регіону (14 проєктів на 6,3 млрд грн);
  • Соціальна адаптація та підтримка місцевих громад (19 проєктів на 617 млн грн).

«Одним із перспективних напрямів є розвиток науки та освіти. Наприклад, у Німеччині у колишніх вугільних регіонах створили університети, такі як Ruhr University та інші. В Україні також є потужний науковий потенціал – технічні університети, що працюють на високому рівні в галузях хімії, фізики, біології. Ми могли б розглянути можливість залучення німецьких університетів до досліджень і освітніх програм у цих регіонах. Це допоможе не лише створити нові робочі місця, а й підтримати екологічні ініціативи та технологічні інновації.

Зокрема, вугільні регіони можна задіяти у розробці програм з переробки матеріалів, видобутку рідкісноземельних елементів та інших сучасних напрямків. Такі ініціативи можуть залучити інвестиції та допомогти зробити ці території привабливими для бізнесу та населення.

У межах ініціативи проєкту важливим стало відкриття Навчально-практичного центру відновлюваної енергетики на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею, а також Простору справедливої трансформації у Шептицькому.», – розповів Максим Козицький.

Також голова Львівської ОДА розповів про німецькі компанії, які вже працюють в Україні, розуміють специфіку ринку та готові розширювати свою діяльність. Наприклад, компанія Knauf інвестує у виробництво будівельних матеріалів. Однак залучення нових компаній вимагає більше зусиль.

Сіріак Массуе підкреслив, що Німеччина готова сприяти розширенню співпраці у сфері трансформації вугільних регіонів та залученню міжнародних інвестицій у сталий розвиток енергетичного сектору України.

Сторони обговорили і пріоритетні напрями роботи в частині підвищення інвестиційної привабливості вугільного мікрорегіону. Для інвестора важливо створити належні рамки роботи, щоб він вкладав кошти в Україну сьогодні. Так, Уряд Німеччини пропонує гарантії для інвестицій, які захищають компанії від можливих втрат через війну.

Крім того, йшлося про можливість залучення до інвестиційної діяльності Німецької торгово-промислової палати, яка має фахівців у різних секторах: енергетиці, сільському господарстві, оборонній промисловості. В цьому напрямі роботи основним завданням є інформування німецького бізнесу про інвестиційні можливості України та її вугільних територій.

Також сторони дійшли згоди в тому, що підтримка наукових досліджень та екологічних ініціатив вкрай важливі для створення нових можливостей для розвитку вугільних регіонів. 

Загалом, потрібно забезпечити сталість процесів трансформації, навчити громади створювати якісні проєкти та конкурувати за їх фінансування. В межах майбутньої співпраці планується запровадження грантових програм, які допоможуть громадам залучити додаткове фінансування і таким чином реалізувати стратегічно важливі для відповідних територій ініціативи.

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

22/10/2024
«Від ідеї до дії: залучення грантових коштів для трансформації вугільних регіонів»: стартує набір у Школу проєктного менеджменту
Максим Козицький Обговорив Подальшу Реалізацію Проєктів Справедливої Трансформації Вугільних Громад З Представником BMWK (2)

Максим Козицький Обговорив Подальшу Реалізацію Проєктів Справедливої Трансформації Вугільних Громад З Представником BMWK (2)

Arrow slider next
Arrow slider prev
Максим Козицький Обговорив Подальшу Реалізацію Проєктів Справедливої Трансформації Вугільних Громад З Представником BMWK (2)
Arrow slider next
Arrow slider prev

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
трансформація вугільних регіонів

Останні новини

Усі новиниArrow Image
В Україні оновлюють мапу безбар’єрності: як долучитися?
08/05/2025
В Україні оновлюють мапу безбар’єрності: як долучитися?
08/05/2025
Вісім нагород здобули борчині та борці зі Львівщини на Чемпіонаті України
08/05/2025
Львівщина продовжує розбудову прозорої екосистеми регіону: громади переходять до наступного етапу інформаційного аудиту
08/05/2025
На базі Франкового університету дали офіційний старт роботі інженерно-фізичної лабораторії
08/05/2025
Баскетболісти зі Шептицького – переможці обласного етапу шкільних ліг серед юнаків 5-9 класів
08/05/2025
Форум прихистків у Львові: спільними зусиллями – до якіснішої підтримки ВПО
08/05/2025
Рейтинг Львівщини серед регіонів України за доходами бюджету: наша область на дев’ятому місці

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported