«Муніципальна няня»: як скористатися послугою та отримати компенсацію на Львівщині

Фото Ілюстративне (1)
Призначення та виплату компенсації послуги здійснюють місцеві органи соціального захисту населення.
Ця ініціатива є частиною Національної стратегії створення безбар'єрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.
Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (опікунів) дитини, яка потребує додаткового догляду, або якщо один з батьків (опікунів) є особою з інвалідністю I-II групи.
Важливим кроком стало розширення категорій дітей, які можуть скористатися цією послугою. Ініціатива Міністерства соціальної політики України, реалізована минулого року, дозволила включити до програми:
- дітей до 3 років внутрішньо переміщених осіб;
- дітей до 6 років, які потребують додаткового догляду;
- дітей до 6 років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю I чи II групи;
- дітей до 6 років, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити роботу дитячих садків.
Тож програма стала доступною для внутрішньо переміщених осіб та родин, які проживають у регіонах, де дитячі садки не функціонують. Це дозволяє батькам повернутися до роботи та забезпечити економічну незалежність, а дітям – отримати необхідний догляд та розвиток.
«Розширення програми “муніципальна няня” є важливим кроком у підтримці українських сімей, особливо в умовах воєнного стану. Ми прагнемо забезпечити рівні можливості для всіх батьків, щоб вони могли поєднувати роботу та догляд за дітьми», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Максим Столярчук.
Програма «муніципальна няня» передбачає відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною. В середньому розмір щомісячної компенсації становить 8 тисяч гривень. Призначення та виплату компенсації послуги здійснюють місцеві органи соціального захисту населення.
Завдяки цій програмі на Львівщині скористались послугою 182 сім’ї та отримали належний догляд 204 дитини, поки їхні батьки чи опікуни мали можливість працювати, навчатися або вирішувати особисті питання. Всього станом на початок березня 2025 року скористалися послугою 2017 українських родин.
Для отримання компенсації необхідно звернутись до суб'єкта надання адміністративної послуги особисто або подати документи за допомогою електронного сервісу. Детальніше за покликанням.
Читайте також: На Львівщині вже 26 березня відбудеться форум, присвячений вирішенню соціальних потреб громад: як зареєструватись