Хірурги «Охматдиту» успішно провели операцію 10-місячному хлопчику, який проковтнув іграшковий перстень
За словами лікарів, такі втручання потрібно робити якомога швидше. Чим довше сторонній предмет перебуває у стравоході, тим більше набрякає слизова оболонка, яка обволікає предмет.
Про те, що 10-місячний син, ймовірно, проковтнув сторонній предмет, батьки запідозрили, коли хлопчик став дуже неспокійним. Його турбувала постійна слинотеча, з’явилися порушення дихання та задишка. Малюк не міг нічого ковтати. Тож вони одразу вирушили до місцевої лікарні у Новому Роздолі. Там лікарі зробили малюкові рентген, на якому побачили сторонній предмет. Дитину негайно каретою швидкої допомоги доставили до Центру дитячої медицини.
«Одразу після госпіталізації, о другій ночі, ми взяли дитину на операційний стіл і провели ригідну езофагоскопію з видаленням стороннього тіла. Це був перстень. Все пройшло успішно та без особливостей. Єдине, що іграшковий перстень трохи пошкодив стравохід», – розповів дитячий хірург Олександр Колодій.
Наступного дня дитина почала їсти та пити. Після всіх необхідних обстежень хлопчика виписали додому.
Операцію провели дитячий хірург Олександр Колодій та анестезіологиня Софія Кохман.
Лікарі радять батькам звертати увагу на поведінку своїх дітей. Якщо виникають будь-які підозри, слід негайно звертатися до спеціалістів. І не намагатись видалити сторонній предмет, якщо ви його не бачите. Також необхідно прибирати дрібні предмети із зони доступу дитини.
«Такі втручання потрібно робити якомога швидше. Чим довше сторонній предмет перебуває у стравоході, тим більше набрякає слизова оболонка, яка обволікає предмет. Це ускладнює видалення та збільшує ризик ускладнень, наприклад, пошкодження стравоходу», – додає Олександр Колодій.
Контакти для запису на консультацію: 067 760 00 31 або (032) 236 81 55
Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.
Читайте також: Можливість чути та говорити: в «ОХМАТДИТі» успішно провели кохлеарні імплантації для трьох маленьких пацієнток