У Давосі Володимир Зеленський зустрівся зі світовими лідерами
Під час зустрічей йшлося про зміцнення обороноздатності України, гарантії безпеки, санкції для рф, звільнення заручників, гуманітарну допомогу, економічну співпрацю та глобальні зусилля заради справедливого миру.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Фінляндії Александром Стуббом, під час якої лідери обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
«Дякую за останній пакет санкцій щодо тіньового флоту, за багато ваших конкретних кроків, за всі пакети допомоги й підтримку наших людей», – сказав Глава Української держави.
Ключові теми зустрічі – зміцнення обороноздатності України, гарантії безпеки та посилення санкцій проти Росії. Усі ці кроки необхідні для наближення справедливого й тривалого миру, що є спільною метою України та Фінляндії, а запрошення для нашої держави на вступ до НАТО – ключова та найдієвіша гарантія безпеки.
«Ми продовжуватимемо підтримку України. Немає жодних питань щодо цього. Це все – про вашу незалежність, ваш суверенітет і вашу територіальну цілісність. Ми захоплюємося тим, що ви робите», – наголосив Президент Фінляндії.
Володимир Зеленський та Александр Стубб обговорили підготовку 27 пакета допомоги та актуальні військові потреби України. Окрема увага – інвестиціям у внутрішнє виробництво дронів, зокрема за данською моделлю, та розвитку оборонно-промислової співпраці.
Президенти також узгодили дати наступних зустрічей.
Також Володимир Зеленський провів зустріч із головою партії «Християнсько-демократичний союз», керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом.
Володимир Зеленський і Фрідріх Мерц обмінялися поглядами щодо найважливіших міжнародних питань та глобальних викликів.
Окремо під час зустрічі обговорили необхідні зусилля та спільні із союзниками кроки для встановлення справедливого й тривалого миру. Президент розповів про ситуацію на полі бою, зокрема на Покровському напрямку. Глава держави наголосив, що для України критично важливе схвалення Німеччиною додаткового пакета оборонної підтримки на 3 млрд євро.
Крім того, Володимир Зеленський і Фрідріх Мерц обговорили спроби втручання Росії у внутрішні справи європейських країн та протидію російській пропаганді.
Зокрема, Президент України зустрівся з Президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом.
Глава Української держави відзначив важливість звільнення заручників. Українці розуміють, що доводиться переживати, коли рідних утримують у неволі, та радіють разом з усіма, коли люди повертаються з полону додому.
Володимир Зеленський також висловив сподівання на подальшу безпеку та стабільність у всьому регіоні Близького Сходу.
Президенти України та Ізраїлю обговорили спільні для обох держав виклики, а також узгодили напрями подальшої взаємодії, передусім у безпековій сфері.
Серед основних тем зустрічі – способи досягнення справедливого та стійкого миру.
Також у Давосі відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Азербайджану Ільхама Алієва.
Володимир Зеленський іще раз висловив співчуття Ільхаму Алієву та всьому народові Азербайджану у зв’язку з катастрофою літака «Азербайджанських авіаліній» та загибеллю людей. Докази з місця трагедії очевидні, важливо тиснути на Росію, щоб змусити її говорити правду.
Президент Азербайджану розповів про перебіг розслідування, зокрема про обставини, які вже вдалося встановити.
Одна з ключових тем зустрічі – двосторонні відносини та їх розвиток у майбутньому, зокрема збільшення товарообігу між державами на перспективу, а також співпраця в енергетичній сфері.
Окремо Володимир Зеленський відзначив гуманітарну допомогу Україні, зокрема підтримку української енергетики, реалізацію програми з реабілітації дітей, які постраждали внаслідок російської агресії, а також допомогу з гуманітарним розмінуванням.
Крім того, азербайджанські компанії беруть участь у відбудові України та реалізують інвестиційні проєкти. Наша держава цінує готовність продовжувати їх.
Крім цього, Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром – міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом Аль Тані.
Глава держави подякував за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та приєднання до Спільного комюніке за підсумками першого Саміту миру.
Президент відзначив посередництво Катару в поверненні додому 53 українських дітей, яких Росія примусово вивезла з України. Наша держава розраховує на розширення цієї посередницької місії та допомогу з поверненням незаконно утримуваних цивільних і військовополонених.
Окремі теми розмови – гуманітарна співпраця та продовольча безпека. Володимир Зеленський розповів про нову українську ініціативу Food from Ukraine, започатковану для допомоги сирійському народові та постачання в Сирію продовольства. Крім того, Україна працює над можливостями підтримки аграрного сектору цієї країни та навчанням сирійських студентів. Президент запросив Катар приєднатися до реалізації цих ініціатив і надати фінансову підтримку, що також є внеском у відновлення стабільності в усьому регіоні.
Президент України також зустрівся з Президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.
Глава Української держави розповів про кроки, які робить Україна для наближення справедливого миру, і наголосив на тому, що на цьому шляху надзвичайно важливі глобальні зусилля всіх країн, які поважають принципи Статуту ООН.
Володимир Зеленський відзначив головування Південно-Африканської Республіки в G20 цьогоріч, а також подякував за участь представників ПАР у тематичних конференціях на основі Формули миру. Президент України запропонував Південно-Африканській Республіці зробити внесок у повернення незаконно депортованих Росією українських дітей і запросив приєднатися до Міжнародної коаліції.
Окремо під час зустрічі обговорили можливість участі ПАР у лікуванні та реабілітації поранених українців та українок.
Володимир Зеленський і Сиріл Рамафоса також доручили міністрам закордонних справ підготувати взаємні візити лідерів.