Максим Козицький звернувся до учасників мітингу на підтримку України у Вільнюсі
Це вже 125 такий мітинг на підтримку нашої держави.
Щопонеділка на Кафедральній площі Вільнюса відбуваються мітинги на підтримку України. Напередодні, 20 січня, провели вже 125 такий мітинг. Присвятили його Дню Соборності України.
Серед тих, хто звернувся до жителів Литви цього разу, були начальник Львівської ОВА Максим Козицький, українська поетеса Поліна Саромаха, проректор Харківського юридичного університету, волонтер Юрій Барабаш, викладачка Маріупольського університету та громадська активістка Галина Кутнякова.
У своєму зверненні до присутніх Максим Козицький розповів про геноцид, який чинить росія, і подякував всім, хто допомагає Україні у такий складний час.
«Від Львівщини до лінії фронту декілька сотень кілометрів. Але буквально 5 днів тому ворог вчергове атакував ракетами та бойовими безпілотниками і нашу область. Постраждали обʼєкти критичної інфраструктури, побиті дахи у людських домівках, на щастя, всі живі. Це означає, що українці вже майже три роки живуть, працюють та виховують дітей в умовах постійної загрози для життя. росіяни чинять геноцид нашого народу, і досі не несуть за це належне покарання.
Війна торкнулася кожної сімʼї у нашій області. Зі Львівщини на передову вирушила найбільша кількість добровольців.
Знаю, що на Кафедральній площі зараз мене чують литовці, українці, представники інших національностей. Люди, дякую вам, що не втомлюєтеся нагадувати світові правду про російсько-українську війну. Це критично важливо як для виживання нашого народу, так і для демократичного майбутнього всього Європейського континенту», – наголосив Максим Козицький.
Він також підкреслив: символічно, що люди зібралися у місці, де проводять найважливіші громадські заходи Литви, напередодні дуже важливого для нашої держави дня – Дня Соборності України.
«Дякую людям у Литві, які памʼятають наслідки радянської окупації, як важко Литва йшла до своєї Соборності, як важливо було мати підтримку, і сьогодні стали цією підтримкою для нашого народу.
Низький уклін вам, пане Аркадіусе. Ви знаєте ціну свободи слова і людських прав. Ви мужньо пройшли страшні випробування тоталітарної системи, не дозволили себе зламати, зберегли головні людські та громадянські цінності і сьогодні є тим, хто гучно говорить правду про путінський терор в Україні та мотивує інших гуртуватися, аби ми разом могли дати цьому злові відсіч. Аби ми вберегли Європу від великої трагедії.
Дякую також моєму доброму другові Валдасові Барткавічюсу та його друзям, людям, яких він обʼєднав, і завдяки яким наші воїни отримали від початку повномасштабної війни вже сотні автівок та десятки тонн гуманітарної допомоги», – резюмував начальник Львівської ОВА.
Як розповів організатор мітингів – колишній політичний в'язень окупованої радянським союзом Литви, перший військовий аташе Литви у 1990-1993 роках і радник прем'єр-міністра Литви у 2009-2011 роках Аркадіус Винокурас, мітинги на підтримку України триватимуть у Вільнюсі доти, доки Україна не оголосить про свою перемогу.
Мета понеділкових мітингів – не дати литовцям та іншим народам забути про наслідки війни проти України, яку розв'язав режим путіна.
Додамо, що кожну понеділкову акцію транслюють в прямому ефірі.
Серед тих, хто вже брав участь в цих подіях, політики, представники різних релігій, відомі литовські громадські діячі, художники, співаки, музиканти, українські та білоруські воїни, які воюють за Україну, народні депутати України, мери міст, журналісти, переміщені особи, під час заходу українські біженці можуть поставити свої запитання.
Загалом від початку акцій, у них наживо вже взяли участь приблизно 45 тисяч людей і щонайменше 60 тисяч – у режимі онлайн.
Читайте також: Генрі Марш та Рейчел Кларк допоможуть удосконалити навчальну програму у Львівському національному медичному університеті