Контроль за якістю поверхневих вод: затвердили програму державного моніторингу вод на 2025 рік
Мережа державного моніторингу якості поверхневих вод Львівської області у 2025 році складається із 43-х затверджених пунктів спостережень.
Міндовкілля наказом №29 затвердило Програму державного моніторингу вод (у частині діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу масивів поверхневих вод) на 2025 рік, який охоплюватиме 7 річкових басейнів – Дніпра, Дністра, Дунаю, Південного Бугу, Дону, Вісли та Причорномор’я.
Загалом моніторинг проводитимуть у 547 пунктах, з них 139 – на масивах поверхневих вод, з яких здійснюється забір води для потреб населення. При цьому:
- у 87 пунктах здійснюватиметься діагностичний моніторинг;
- у 445 пунктах операційний моніторинг;
- у 15 пунктах – дослідницький моніторинг.
Дослідження проводитимуть:
- ДСНС (центри з гідрометеорології) – за біологічними, гідроморфологічними та фізико-хімічними показниками;
- Держводагентство – за фізико-хімічними, хімічними пріоритетними та басейновими специфічними показниками.
Як зазначають у Міндовкіллі, отримані результати використовуватимуть для оцінки стану поверхневих вод та аналізу ефективності реалізації заходів у рамках планів управління річковими басейнами.
«Програма проведення моніторингу вод у 2025 році дозволить вчасно виявляти забруднення та інші негативні впливи на водні ресурси, що є особливо актуальним в умовах постійного загострення екологічних викликів та війни. А напрацювання моніторингових даних допоможе визначати тенденції змін у якості водних ресурсів, що нададуть можливість спрогнозувати можливі ризики та вжити запобіжних заходів», - наголосила Оксана Війтик т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Зазначимо, що мережа державного моніторингу якості поверхневих вод Львівської області у 2025 році складається із 43-х затверджених пунктів спостережень, у тому числі 11 у басейні р. Західний Буг, 24 у басейні
р. Дністер, 6 у басейні р. Сян, 2 у басейні р. Дніпро (суббасейн р. Прип’ять).
Детальніше ознайомитися з документом можна за покликанням: http://surl.li/vsvcbj
Читайте також: Які перехрестя Львова найчистіші, а які найзабрудненіші: інформує департамент екології