Прикордонники Львівського загону розпочали новий етап набору кандидатів на контрактну службу
Також спікери розповіли про навчання у Національній академії державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
Сьогодні, 20 січня, під час брифінгу підполковник, начальник відділу комплектування 7 прикордонного Карпатського загону Сергій Степанов розповів про переваги контрактної служби у Львівському підрозділі, етапи відбору та соціальний пакет.
«Відбір розпочинається з первинної співбесіди, під час якої кандидати визначають бажану посаду. Далі проходить тестування для оцінки морально-психологічного стану та заповнення анкетних даних. Співробітники служби перевіряють інформацію про правопорушення та рекомендації щодо прийому. Завершальний етап – медичний огляд у військово-лікарській комісії. Кандидати можуть обирати з широкого спектру посад – від водія та кухаря до начальника відділу зв'язку. Навіть без досвіду військової служби є можливість отримати посаду інспектора прикордонної служби та пройти навчання в спеціалізованих центрах», – зазначив Сергій Степанов.
Далі новобранці проходять первинну військову підготовку та отримують звання відповідно до рівня освіти. Випускники з повною загальною середньою освітою можуть розпочати службу із сержантського звання, а випускники ВНЗ – претендувати на офіцерські посади.
Навчання осіб, які вступають на військову службу за контрактом, розпочинається з 10-денного курсу підготовки. Це включає засвоєння основ військової справи, участь у бойовій підготовці, стрільбах та виконання інших заходів. Наприклад, якщо кандидат обраний на посаду кінолога, його направляють до кінологічного навчального центру, де він проходить спеціальну підготовку, отримує сертифікат та службову собаку, після чого виконує відповідні обов'язки.
Важливо, що після підписання першого контракту військовослужбовці проведуть перші шість місяців у підрозділах, розташованих на території Львівської області, тобто за місцем підписання контракту. Це дозволить новобранцям поступово адаптуватися до військової служби, здобути необхідні навички та підвищити кваліфікацію.
Державна прикордонна служба України цінує та поважає кожного прикордонника, піклується про особовий склад, удосконалює систему соціального забезпечення та є соціально відповідальною установою. Тож контрактники отримують грошове забезпечення від 20 100 гривень на місяць, – оплачувану відпустку до 30 діб, безкоштовне харчування, медичне обслуговування, обмундирування, а також компенсацію за оренду житла.
Охочі долучитися до лав прикордонників можуть звернутися до відділу комплектування у Львові за адресою: вул. Личаківська, 74, або за телефоном: 067 292 5119.
Окрім цього, заступниця начальника відділу – начальниця відділення комплектування 7 прикордонного Карпатського загону, майор Олена Тітова розповіла про навчання у Національній академії державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
Зазначимо, що це єдиний в Україні заклад, який здійснює підготовку офіцерів для Державної прикордонної служби України.
«Наша академія приймає на навчання громадян України віком від 17 до 30 років та тих, яким в рік вступу виповниться 17 років. Напрямки, за якими можна отримати вищу офіцерську освіту – це іноземна філологія, психологія, електронні комунікації та радіотехніка, правоохоронна діяльність та безпека державного кордону. Безпека державного кордону має декілька розгалуджень: організація діяльності кінологічних підрозділів та організація діяльності інженерно-технічних підрозділів. В цьому році у нас відкриваються два напрямки нових – це організація діяльності тилових підрозділів та організація діяльності забезпечення безпілотних літерних систем», – розповіла Олена Тітова.
Всі курсанти навчаються безкоштовно, знаходяться повністю на державному забезпеченні та мають змогу проживати в гуртожитку Національної академії безкоштовно. Термін навчання – 3 роки 10 місяців.
З 1 березня 2025 року курсанти будуть отримувати підвищене грошове забезпечення. Курсанти першого і другого курсу будуть отримувати грошове забезпечення 8 тисяч гривень, а курсанти третього і четвертого курсу – понад 20 тисяч гривень і будуть прирівнюватися вже до військовослужбовців за контрактом.
«Щороку курсанти з першого по четвертий курс проходять практику вже на кордоні, де свої теоретичні знання вони можуть опанувати на практиці. Після закінчення навчання наші офіцери отримують первинне офіцерське звання лейтенант, отримують диплом державного зразка по кваліфікації бакалавр за тим напрямком, який вони обрали, та гарантоване працевлаштування в підрозділах охорони», – додала Олена Тітова.
Бажаючим вступати в Національну академію, необхідно звернутися до відділу рекрутингу. Далі процес включає написання заяви, проходження попереднього професійно-психологічного відбору, збір медичних документів і проходження медичного огляду в військово-медичному клінічному центрі. Після цього навчальну справу надсилають до приймальної комісії.
Основні етапи вступу до Національної академії проходять вже безпосередньо в академії. Йдеться про професійно-психологічний відбір, проходження медкомісії, написання заяви, де абітурієнти визначають свої пріоритети щодо спеціальності, яку вони хочуть обрати, а також перевірку рівня фізичної підготовки. Після цього готуються рейтингові списки, і оголошуються результати вступу.
Заповнити анкету можна за посиланням: https://anketa-lviv.dpsu.gov.ua
Телефон: +38 067 292 51 19, +38 095 617 34 78, +38 032 239 00 68 або звертайтеся за адресою: м. Львів, вул. Личаківська 74.