У 2024 році співфінансування з обласного бюджету для проведення нормативної грошової оцінки земель отримали 10 громад
Після оновлення НГО доходи громад Львівщини від землі збільшуються в середньому на 81%.
Нормативна грошова оцінка земель — це процес визначення та встановлення базової ринкової вартості землі на певній території. Орієнтуючись на неї, розраховують ціну оренди землі, її продажу чи викупу, а також розмір податків на землю. Згідно із законом, процедура оновлення НГО має відбуватися не рідше одного разу в 5-7 років.
Відтак, торік для проведення нормативної грошової оцінки земель співфінансування отримали: Рудківська, Городоцька, Новояричівська, Ралівська, Червоноградська, Боринська, Трускавецька, Поморянська, Новороздільська, Грабовецько-Дулібівська громади. Для цього в обласному бюджеті виділили понад 5 млн гривень.
«Кошти, які надходять від користування землею, є одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів. Оновлення нормативної грошової оцінки земель дозволяє значно збільшити ці доходи. Якщо провести і затвердити оцінку землі до 15 липня поточного року, то вже в наступному відбудеться відчутне фінансове зростання. Наприклад, у 2023 році 10 громад області отримали співфінансування для проведення НГО. Чотири з них — Золочівська, Красненська, Турківська та Сокальська, — завершили оцінку та затвердили її до 15 липня 2023 року. Завдяки цьому вже у 2024 році їхні доходи від землі зросли в середньому на 81%», — прокоментувада директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.
Пропозиції громад щодо співфінансування оновлення нормативної грошової оцінки земель на 2025 рік можна надсилати в департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА впродовж першого кварталу року.
Читайте також: Містобудівна рада рекомендувала затвердити ще два генеральні плани