Куди приносити відпрацьовані лампи, термометри та батарейки: графік стоянок Екобуса
У січні мобільні пункти збору продовжують роботу, в такий спосіб допомагають жителям Львівської територіальної громади правильно утилізувати небезпечні відходи.
З графіком стоянок Еко-Буса в межах громади та переліком стаціонарних пунктів збору відпрацьованих батарейок можна ознайомитися за посиланням.
У ДП «Боднарівка» зазначають, що небезпечні відходи (не пошкоджені) збирають на безоплатній основі від жителів громади у безпечній тарі, у таких кількостях:
Лампи – до 10 шт.
Термометри – до 5 шт.
Батарейки – до 10 кг.
Звичайна батарейка може забруднити до 20 м² землі або 400 літрів води важкими металами, які є небезпечними для всіх живих організмів. Люмінесцентні лампи та ртутні термометри містять ртуть — надзвичайно токсичну речовину, яка, потрапляючи у довкілля, може спричинити тяжкі захворювання, включаючи ураження нервової системи та органів дихання.
«Неправильна утилізація небезпечних відходів, таких як батарейки чи лампи, має катастрофічні наслідки для довкілля. Наприклад, важкі метали можуть проникати у ґрунт та воду, забруднюючи екосистеми, що впливає на здоров’я людей і тварин. Ртуть із пошкоджених термометрів чи ламп може стати причиною довготривалого хімічного забруднення. Тому закликаємо жителів громади відповідально ставитися до утилізації таких відходів, використовуючи спеціально створені мобільні пункти збору», — зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Оксана Війтик.