Максим Козицький затвердив бюджет Львівської області на 2025 рік
Загальний обсяг обласного бюджету на 2025 рік становить 6,823 млрд грн, що на 10,7% більше порівняно з бюджетом 2024 року.
Очільник Львівщини Максим Козицький затвердив бюджет Львівської області на 2025 рік. Сьогодні, 20 грудня, у Львівській ОВА відбулась презентація основного фінансового документа.
У 2025 році бюджет Львівської області становитиме 6,8 мільярдів гривень, що на 10,7% більше, ніж те, з чим ми починали поточний рік. Головні джерела надходжень – це податки і платежі (5,37 млрд), дотації з державного бюджету (0,77 млрд) та власні надходження бюджетних установ (0,52 млрд).
Як зазначив під час брифінгу перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, обласний бюджет сформували з урахуванням викликів війни: заходи медичної допомоги, реабілітації для наших захисників та ветеранів, питань їхньої соціальної адаптації, забезпечення інклюзивності, а також стратегічних пріоритетів регіону. Крім цього, врахували основні показники, затверджені у державному бюджеті України на 2025 рік. Це, зокрема, показники мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму на одну особу, а також енергоносії, які закладали на рівні показників 2024 року.
За словами Андрія Годика, довелося врахувати вилучення реверсної дотації у розмірі 376 млн грн, а також зменшення міжбюджетних трансфертів із державного бюджету на 243 млн грн.
«Це створює певні виклики, але також є й позитивні зміни. Зокрема, податкові надходження області зростуть на 17% (або на 781 млн грн), а власні надходження бюджетних установ збільшаться на 21%, що становить 90 млн грн. Також ми прогнозуємо надходження 100 млн грн від приватизації комунального майна обласного підпорядкування», – зазначив Андрій Годик.
Пріоритетами видаткової частини бюджету на 2025 рік стали ключові соціальні галузі, зокрема освіта, охорона здоров’я та підтримка постраждалих від війни. Найбільший обсяг фінансування спрямували на освіту та молодіжну політику – понад 2,5 млрд грн. Значну частину коштів використаємо на підтримку закладів освіти, які обслуговують внутрішньо переміщених осіб.
Соціальна сфера отримала фінансування у розмірі 1,4 млрд грн. Кошти підуть на програми підтримки ветеранів війни, осіб з інвалідністю, реабілітацію військових і забезпечення соціальної адаптації постраждалих від війни.
«Охорона здоров’я залишається одним із основних пріоритетів, із фінансуванням близько 1 млрд грн. У межах бюджету передбачили реалізацію масштабних інфраструктурних проєктів, серед яких створення Центру дитячої медицини, оновлення онкологічного центру та завершення будівництва медичних установ для реабілітації ветеранів і постраждалих від війни.
На наступний рік запланували реалізацію 28 обласних цільових програм із загальним фінансовим ресурсом 2 млрд грн», – додав Андрій Годик.
Натомість очільник області Максим Козицький докладніше зупинився на одному з найважливіших пунктів бюджету – видатках, пов’язаних з війною:
«На них заклали 635 мільйонів гривень, з яких 400 – фінансування комплексної програми «Безпечна Львівщина». Плануємо впродовж року збільшувати цей фінансовий ресурс, аби вчасно і в повному обсязі закривати всі запити наших оборонців. Понад 50 мільйонів – соціальна підтримка ветеранів. 22 мільйони – підтримка бізнесу ветеранів. 63 мільйони – відновлення Захисників та Захисниць.15 мільйонів гривень – придбання житла для військовослужбовців.
Окремо хочу подякувати підприємцям і усім людям на Львівщині, які чесно сплачують податки. Завдяки вам ми зможемо придбати житла для військових та їхніх сімей. Більше ветеранів, яким ми завдячуємо всім, пройдуть якісну реабілітацію та абілітацію, отримають шанс започаткувати власну справу. Це солідарність та підтримка для людей, які втратили все і знайшли прихисток у нашій області. Це модернізація лікарень та якісна освіта для наших дітей – те, про що обов’язково маємо дбати щодня, аби Україна була сильною державою на світовій арені. Це ще один важливий крок до того, щоб наша область залишалася безпечною, сучасною та комфортною для всіх, хто у ній живе. Дякую за вашу відповідальність та довіру», – наголосив Максим Козицький.
Крім того, особливу увагу у 2025 році приділятимуть розвитку дорожньої інфраструктури та підтримці логістичних маршрутів. На реалізацію програми з утримання та відновлення автомобільних доріг передбачено 200 млн грн. Цей ресурс дозволить забезпечити належний стан стратегічно важливих шляхів області, що є ключовим для стабільного транспортного сполучення, зокрема в умовах війни.
Читайте також: Річні плани за доходами виконали вже 40 громад області