На Львівщині проходить Міжнародна науково-практична конференція по ягідництву
Учасниками конференції є близько 200 підприємств, представники торговельних мереж і компанії-експортери.
Напередодні, 12 грудня, у Львові розпочала роботу VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка триватиме впродовж двох днів.
З вступним словом до учасників конференції звернулась директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка відзначила, що ягідництво на Львівщині є одним із пріоритетних напрямів сільськогосподарського виробництва, динамічно розвивається та бере активну участь у державній програмі грантової підтримки на створення садів та ягідників.
З часу дії програми виробники Львівщини отримали право на грантову підтримку в сумі 88 млн грн. Зокрема, у 2024 році в межах державної програми у промисловому секторі висадили 135 га нових насаджень, з яких близько 54 га ягідників.
Вступні промови прозвучали від організаторів та партнерів конференції. Голова ГС «Укрсадвинпром» Володимир Печко відзначив важливість проведення щорічної конференції задля розширення кола зарубіжних партнерів та налагодження ділових контактів на європейському ринку.
Богдан Маленевич, керуючий ФГ «Прикарпаття Агро» поділився досягненнями органічного виробництва ягід та особливостями розвитку власного бренду ТМ «Boikivchanka».
Представники зарубіжних компаній надали інформацію про інновації вирощування ягід у тунельних теплицях та поділились тенденціями розвитку світового ринку ягід та продуктів її переробки, що стимулюють фермерів ЄС впроваджувати інновації.
Представники українських розсадників у своїх виступах звернули увагу на сучасній селекції ягід та вирощуванні спеціальних сортів ягідних культур для свіжого ринку і переробки.
Участь у конференції взяли близько 200 підприємств, які спеціалізуються на вирощуванні та переробці продукції ягідництва, виробництві і постачанні техніки та обладнання для виробництва, зберігання, заморожування, сушки й пакування продукції, представники торговельних мереж і компанії-експортери.
Перший день конференції проходив у вигляді панельних дискусій учасників з професіоналами та науковцями у галузі ягідництва з можливістю обговорити актуальні теми, інновації, нові бізнес-рішення, налагодити бізнес-партнерські взаємовідносини.
Разом з тим, в межах конференції представлена виставка – презентація обладнання для переробки, охолодження і заморожування ягід, технологій і матеріалів для ягідництва, а також дегустація напоїв і продукції переробки.
Практичний досвід учасники конференції мають можливість отримати впродовж другого дня під час бізнес-туру до виробників ягід та на переробні підприємства.
Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку, площі плодово-ягідних насаджень в господарствах усіх категорій займають 14,7 тис. га, у суб’єктів підприємництва – понад 2,3 тис. га, з яких ягідні культури вирощують 84 виробники на площі 690 га. В структурі вирощування ягідних культур переважають малина, смородина, суниця садова, активізуються закладання насаджень лохини і чорниці.
Читайте також: Львівщина увійшла до трійки лідерів України за площами нових багаторічних насаджень за програмою «єРобота»