У Львові на базі «Домівки врятованих тварин» запрацював перший у західній частині Україні центр порятунку кажанів
Тут тваринам забезпечують професійний догляд і створюють умови для їхньої зимівлі. Центр також виконує важливу освітню та наукову функцію, підвищуючи обізнаність суспільства про значення рукокрилих у природі.
На базі «Домівки врятованих тварин» у Львові запрацював перший у західній Україні центр порятунку рукокрилих. Це унікальне місце, де допомагають кажанам із різних регіонів, що опинилися у складних умовах. Тут тваринам забезпечують професійний догляд і створюють умови для їхньої зимівлі. Центр також виконує важливу освітню та наукову функцію, підвищуючи обізнаність суспільства про значення рукокрилих у природі.
Особливістю центру стала «Печера» — спеціально облаштоване приміщення для зимівлі кажанів. Наразі там перебувають 164 особини, врятовані у цей непростий період. Волонтери центру здійснили десятки рятувальних операцій, серед яких зняття 34 кажанів, що застрягли під вікном львівської багатоповерхівки, та порятунок 48 особин із щілин фасадів будівель.
Завдяки професійній реабілітації, 144 кажани вже успішно повернули до природи. Решта залишатимуться в центрі до весни, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із холодною порою року.
Кажани є незамінними учасниками екосистеми: вони регулюють чисельність комах, у тому числі шкідників сільського господарства, та сприяють розповсюдженню насіння рослин. Проте ці тварини надзвичайно вразливі. Близько половини видів, які мешкають в Україні, занесені до Червоної книги, а всі вони охороняються міжнародними конвенціями, такими як Бернська та Боннська.
Важливо знати, що кажани перебувають під охороною законодавства, і будь-яке знищення чи навмисне пошкодження їхніх місць проживання суворо заборонено.
Якщо ви помітили кажанів, які потребують допомоги, звертайтеся за телефоном 073 000 00 75. Долучитися можна як волонтерською участю, так і фінансовою підтримкою. Крім того, поширення інформації про роботу центру допоможе привернути увагу до важливості захисту унікальних тварин і сприятиме збереженню природного балансу.
«Відкриття центру порятунку кажанів у Львові — це значний внесок у збереження біорізноманіття нашого регіону. Рукокрилі виконують важливу функцію в природі, і створення безпечного простору для їхньої реабілітації допомагає зберегти баланс у екосистемах. Ми закликаємо мешканців ставитися до цих тварин із повагою та підтримувати їх зусиллями, що відповідають законодавству», – зазначила в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.
Читайте також: На Львівщині діє заборона на вилов раків