На Львівщині відбувся Міжнародний форум ветеранів
Подія об’єднала понад 400 учасників серед яких вищі урядовці України та країн-партнерів, ветерани, міжнародні експерти та громадські лідери.
Упродовж двох днів, 26-28 листопада, на Львівщині тривав Міжнародний форум «Ветерани-Шлях Додому».
Подія об'єднала понад 400 учасників, серед яких вищі урядовці України та країн-партнерів, ветерани, міжнародні експерти та громадські лідери.
Мета заходу - представити комплексну дорожню карту ветеранської політики в Україні, сприяти співпраці та обмінятися найкращими світовими практиками.
Ключові теми:
- Ветеранська політика без кордонів: Адаптація міжнародних практик
- Захист прав ветеранів
- Економічна незалежність ветеранів: працевлаштування та власний бізнес
- Реабілітація - відновлення після травми війни
- Підтримка сімей загиблих, зниклих безвісти і полонених
Форум включав дискусійні панелі, практичні робочі групи та можливості для нетворкінгу, що охопили такі ключові теми, як реабілітація, діджиталізація, економічна незалежність соціальна адаптація, та турбота про сім’ї.
Участь у панельній дискусії «Права ветеранів – пріоритет держави: актуальний стан і перспективи розвитку державної ветеранської політики» взяв начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він акцентував на низці питань.
«Ми маємо затверджену Президентом Ветеранську політику. Важливо, щоб всі міністерства синхронізувалися навколо Міністерства Ветеранів задля досягнення цілей допомоги ветеранам.
Неважливо як близько чи далеко живе ветеран від обласного центру. Якісні послуги повинні надавати у кожному куточку регіону. Наше завдання та завдання громади - забезпечити співпрацю служб та координацію.
Також один з важливих напрямів - це цифровізація, синхронізація та обізнаність. Це інтегруюча функція, яка б зняла ряд викликів, про які всі говорять вже не перший рік.
Програми, які впроваджують з національного рівня мають мати зрозумілу координацію і сталість впровадження.
Дякую організаторам за створення такого майданчику для обговорення цієї важливої теми. Нам потрібно пам'ятати про тих, хто ціною власного здоров’я захищав нас і нашу державу. Наш обов’язок — зробити так, щоб ветерани відчували, що їхній подвиг був недаремний.
На пріоритетності підтримки ветеранів наголосив і Президент України Володимир Зеленський. Цій тематиці присвячено окремий пункт «Політика героїв» у Плані Стійкості. Дякую Главі держави за особливу увагу до цього питання»,- зазначив Максим Козицький.
Учасники також могли долучитись до Телемосту з питань психічного здоров'я за участі першої леді України Олени Зеленської, взяти участь у спортивному фестивалі IRON WARRIORS SPORT HUB Lviv зі спортивними активностями для ветеранів, відвідати виставки ветеранського мистецтва, бізнесу та інноваційних проектів, що створюються і реалізуються ветеранами.
Організатори - Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Міністерством у справах ветеранів, Міжфракційним депутатським об'єднанням «Реабілітаційні сили України» та за підтримки Програми USAID «Рада: Нове покоління», Міжнародної організації з міграції та Програми розвитку ООН.
Додамо, що сьогодні на території області функціонує 26 ветеранських просторів та система координації через робочу групу Координаційний центр при ЛОВА, де надають послуги з підтримки військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин, родин загиблих Захисників та Захисниць та родин зниклих безвісті.
До того ж Львівська обласна державна адміністрація напрацювала Концепцію підтримки Захисників і Захисниць у Львівській області. Усі актуальні можливості для наших воїнів у різних сферах зібрали тут.