Заступник міністра молоді та спорту України зустрівся зі спортивною спільнотою Львівщини
Обговорили питання бронювання працівників спортивних шкіл, розвиток клубної системи спорту, а також підтримку ветеранів війни, військових через рухову активність та спорт.
На Львівщину завітали заступник міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв та директорка департаменту масового спорту та здоров’я нації Лідія Юзвов. Вони зустрілись з представниками спортивної спільноти нашої області, аби повідомити про шляхи реалізації державної політики в питанні розвитку фізичної культури та спорту в умовах воєнного стану.
Одним із ключових напрямів роботи міністерства є популяризація масового спорту. На меті залучити якомога більшу кількість людей до активного способу життя задля зміцнення здоров'я та соціалізації.
«Масовий спорт доступний кожному, незалежно від віку та рівня фізичної підготовки. Ранкові пробіжки, фітнес, йога, скандинавська ходьба, розминка на спортмайданчику, спортивні свята у громадах – це все компоненти масового спорту. Не обов’язково одразу думати про досягнення світових рекордів, варто поступово розвивати звичку до фізичної активності. У цьому лежить основа здоров’я нації», – зауважив Сергій Тимофеєв.
Обговорили також бронювання працівників спортивних шкіл, розвиток клубної системи спорту, а також підтримку ветеранів війни, військових через рухову активність та спорт.
В Україні розвивається мережа адаптивних клубів. Це проєкт Міністерства молоді та спорту, покликаний допомогти ветеранам, їхнім рідним та людям з інвалідністю відновитися за допомогою фізичної активності: плавання, скандинавської ходьби, стрільби з лука, ампфутболу, джиу-джитсу. Станом на зараз діє 81 адаптивний клуб в 14 областях України.
«Адаптивні клуби створюють безпечне середовище не лише для якісного фізичного та ментального відновлення, а й для соціальної адаптації, сприяють подоланню бар’єрів і допомагають відновити впевненість у своїх можливостях. Такі проєкти забезпечують розбудову інклюзивного суспільства», - зазначив заступник міністра молоді та спорту України.
У Львівській області працюють чотири таких клуби (два у Золочеві, Львові та Моршині). В адаптивних клубах є все необхідне обладнання та професійні інструктори, які пройшли навчання та мають навички роботи з різними групами людей.
«У нас діє проєкт щодо розвитку адаптивного спорту та фізкультурно-спортивної реабілітації «Ліга Нескорених». Він передбачає проведення комплексу заходів та ініціатив, спрямованих на психологічну та фізичну реабілітацію військовослужбовців та ветеранів війни, насамперед осіб з інвалідністю завдяки засобам фізичної культури та спорту.
Окрім цього, в області для молоді організовують військово-патріотичні вишколи. Наші спортсмени постійно здобувають першість на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Для цього ми створюємо для них усі необхідні умови: розбудовуємо інфраструктуру, залучаємо до нових проєктів. Загалом фінансування галузі здійснюється за пріоритетними напрямком», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.