У Львові лікарі-хірурги та медсестри опановують малоінвазивну хірургію під наставництвом провідних закордонних фахівців
Навчання відбувається у межах практичного курсу IOLE від БФ Smart Medical Aid.
У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького розпочався практичний курс та майстерклас для медиків, які хочуть опанувати малоінвазивну хірургію.
Навчання відбувається у межах проєкту IOLE від БФ Smart Medical Aid. Та спрямоване на підвищення стандартів лапароскопічної хірургії.
Як розповів очільник Львівщини Максим Козицький, цей курс є важливим для медичної галузі не лише області, а всієї України, адже такий метод значно менше травмує пацієнтів, бо не треба робити великих розрізів, лише декілька невеликих, рідше настають ускладнення після операцій, відтак люди суттєво швидше відновлюються. Крім того, свого часу запровадження цього методу заощадило британцям мільйони фунтів стерлінгів, бо замість тижня, пацієнти проводять в лікарні до двох днів.
«Сьогоднішня подія є яскравим прикладом, як багато ми можемо, коли об’єднуємо зусилля заради правильних речей. Підписання угоди про співпрацю відкрило нові горизонти для навчання наших фахівців, використання сучасних технологій і вдосконалення медичних послуг.
Особливу подяку хочу висловити БФ Smart Medical Aid на чолі з Іриною Рибінкіною. Ви не лише допомагаєте розвивати медичну освіту, а й активно підтримуєте наших військових та цивільних. Завдяки вам наша держава отримала понад 200 «швидких» та автомобілів для евакуації (їх передали на передову і у прифронтові зони), 110 тисяч турнікетів CAT. Величезна вдячність за те, що ви підсилили лікарні по всій Україні обладнанням майже на 15 мільйонів євро.
Низький уклін засновникові курсу – лапароскопічному колоректальному хірургу зі світовим іменем Джанлунці Колуччі.
Окрема вдячність іноземним лекторам, які, попри війну, наважилися прибути в Україну, щоб поділитися з нашими медиками своїм безцінним досвідом.
Вражає, що за рік на базі Львівського медуніверситету вже підготували 96 фахівців із лапароскопії, а тепер цей курс доступний не лише лікарям, а й операційним медсестрам. Це дозволяє поширювати сучасні методи лікування в усіх медичних закладах області та забезпечувати високий рівень підготовки персоналу.
Ми цінуємо нашу співпрацю. Дякуємо за вашу працю, яка підсилює і тил, і фронт», – наголосив Максим Козицький.
Засновник курсу – Джанлука Колуччі (Jumpy Jack) – відомий лапароскопічний колоректальний хірург з University Hospital Sussex NHS Foundation Trust. Він також обіймає посаду заступника керівника роботизованої хірургії та є почесним старшим клінічним лектором Брайтонської та Сассекської медичної школи.
Окрім 96 хірургів, які опанували метод в межах курсу раніше, також підготували 12 тренерів із лапароскопічної хірургії, які тепер передають свої знання колегам по всій країні.
Голова фонду Smart Medical Aid Ірина Рибінкіна, розповіла, що цей проєкт втілюють у межах програми медичних партнерств, яку ініціювала Перша леді України Олена Зеленська.
Цього разу навички малоінвазивної хірургії здобувають 30 лікарів-хірургів. Але не менш важливою подією є те, що сьогодні проводять і один з перших медсестринських курсів, у якому беруть участь 60 медсестер. Усі учасники практикуються на високоякісних манекенах, максимально наближених до людського організму, що забезпечує унікальну реалістичність навчання. Ці манекени та безпосереднє проведення курсів – результат співпраці з провідними британськими хірургами.
«Близько року тому ми запустили у Львові курси, які дали змогу як хірургам-початківцям, так і досвідченим опанувати базові навички лапароскопії. Тепер ми проводимо уже поглиблені курси. Цього року ухвалили ще одне важливе рішення – розпочати навчання операційних медсестер.
Також у межах курсу підготували тренерів, які допомагають нам проводити навчання для студентів з усіх регіонів України. Найважливіше, що ці курси формують базу для розвитку медицини не лише у Львові, а й в інших областях України. Запит на такі тренінги високий, і ми плануємо розширити їхню географію, аби дати змогу кожному медичному працівнику вдосконалювати свої навички.
Це наша спільна мета – забезпечити українських медиків найкращими умовами для професійного зростання та сучасними інструментами для порятунку життів», – наголосила Ірина Рибінкіна.
Цей захід є частиною офіційної програми розвитку галузі та результатом Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Благодійним фондом Smart Medical Aid. Проєкт реалізовують за підтримки Львівської обласної військової адміністрації, Асоціації лапароскопічних колоректальних хірургів Великої Британії та Ірландії, Міністерства охорони здоров’я України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (університетської клініки).
Smart Medical Aid – це благодійний медичний фонд, метою якого є порятунок життів через постачання обладнання, навчання та підтримку медиків в Україні. Фонд активно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України та Командуванням Медичних Сил України. Забезпечує лікарні сучасним обладнанням, організовує курси підвищення кваліфікації для медиків, доставляє тактичну медицину на фронт та проводить евакуацію.