Два колективи Львівської філармонії презентували українську музику на фестивалі у Німеччині
Організатори збирали кошти на допомогу українцям у зоні бойових дій.
З 14 по 17 листопада у Німеччині відбувся Фестиваль української камерної музики. Це другий захід у Німеччині, який мав на меті презентувати українські твори. Організатори збирали кошти на допомогу українцям у зоні бойових дій.
Перший концерт відбувся у відомому Бехштайн-центрі (Дюссельдорф).
«Це був фантастичний вечір з багатьма українськими творами, які звучать як мрійливо, так і віртуозно, танцювально», – відзначила артдиректорка фестивалю, відома піаністка та солістка Львівської національної філармонії Віоліна Петриченко.
Виступили піаністка Євгенія Єрмачкова та кларнетист Андрій Паляруш. Серед творів програми — «Поема» Левка Колодуба, поетична оповідь, що вивчає глибини людської душі. Слухачі почули і «Мелодію» Бориса Лятошинського, композицію, яка зворушує емоційною наповненістю. «Мрії» Ростислава Демчишина — музична візія, що перетворює мрії та прагнення у звуки. Наступний твір — «Гранд Дуо» Карла Марії фон Вебера, що поєднує технічну майстерність з мелодійною елегантністю. На завершення пролунала «Карпатська рапсодія» Мирослава Скорика, яка увібрала в себе красу Карпат та зачаровує своєю енергією.
Наступним концертом став виступ піаністки Віоліни Петриченко та скрипальки Катерини Костюк із музикою Валентина Сильвестрова у Бонні. Виконавці зіграли відомі сольні та ансамблеві твори знаменитого сучасника.
Ансамбль Terra Barocca Львівської національної філармонії у складі Софії Соловій (сопрано), Степана Сивохіпа (гобой), Сергія Гаврилюка (барокова скрипка), Максима Римара (віолончель) та Анни Іванюшенко (клавесин) втілили музику минулих століть у Кельні, презентувавши як вже відомі зразки європейської спадщини, так і українське бароко. Подія пройшла у співпраці з центром давньої музики zamus.
17 листопада відбувся завершальний концерт другого сезону фестивалю Sounds of Ukraine з квартетом Phoenix — вечір, сповнений емоцій, значущості та музичної глибини. Цей вечір увійшов у історію як прем’єра фортепіанних квінтетів Барвінського та Лятошинського в Німеччині.
Подія відбулась за підтримки Львівської обласної військової адміністрації.
Читайте також: На Самбірщині відкрили Меморіальний парк жертвам Сталінських репресій