Найвіддаленішими селами у Львівській області почав курсувати перший пересувний аптечний пункт
Мобільна аптека охопить 17 населених пунктів у Дрогобицькому районі і 9 – у Самбірському. Так забезпечать лікарськими засобами жителів віддалених сіл, де відсутні стаціонарні аптеки, а доступ до необхідних медичних препаратів обмежений.
За результатами засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України області запустили пересувні аптечні пункти в рамках державної програми «Доступні ліки» та визначили їх маршрути.
На Львівщині наразі курсує мобільний аптечний пункт КП ЛОР «Міжлікарняна аптека № 272», забезпечуючи мешканців найвіддаленіших сіл та селищ доступом до необхідних ліків.
«Відповідно до реформи здоров’я в Україні кожна медична послуга має бути доступною для людей. І коли ми говоримо про медицину, то маємо на увазі не лише надання медичних послуг, а й ліки.
Так, в Україні діє Урядова програма «Доступні ліки» відповідно до якої кожен мешканець може безоплатно або з частковою проплатою отримати ліки в певних аптеках. Проте, якщо проаналізувати, хто саме користується такою послугою, то зрозуміло, що це жителі великих населених пунктів, де є стаціонарні аптеки. Але в нас в області є дуже багато віддалених населених пунктів, де функціонування постійного аптечного пункту є проблемою і відповідно для їх жителів проблемою є отримати такі ліки.
Ми довго над цим працювали, запрошували усіх власників аптечних мереж, проте, на жаль, станом на сьогодні ніхто з приватних аптечних мереж не погодився до участі в цьому проекті.
Коли людям складно отримувати найпростіші медпрепарати – це проблема. Так, станом на сьогодні ми маємо приблизно 200 аптечних мереж по області, разом з тим є 1791 населений пункт, який немає стаціонарної аптеки. Є над чим працювати. Будемо заохочувати приватників, щоб вони долучались»,- зазначила заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.
Мобільна аптека покриє 17 населених пунктів Дрогобицького району (с.Брониця, с. Биків, с. Новошичі, с. Долішній Лужок, с. Селець, с. Ступниця, с.Медвежа, с. Нижні Гаї, с. Верхні Гаї, с. Нове Село, с. Болехівці, с. Рихтичі, с.Залужани, с. Лопушниця, с. Катин, с. Княжпіль, с. Мігово) та 9 населених пунктів Самбірського району (с. Турє, с. Головецько, с. Грозьово, с. Мшанець, с.Ясиниця Замкова, с. Велика Волосянка, с. Велика Лінина, с. Лаврів, с.Великосілля).
«Щороку кількість медичних препаратів по програмі «Доступні ліки» збільшується. Цьогоріч ми маємо майже 500 торгівельних назв, які відшкодовує держава частково або повністю. Щоб покращити доступність жителів Львівщини до програми, щоб жителі могли отоварити рецептурні препарати та отримати належне лікування і запровадили проект з пересувними аптечними пунктами», - директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська.
У пункті можна придбати як безрецептурні, так і рецептурні ліки. Усі рецептурні препарати відпускатимуть за паперовими та електронними рецептами. У мобільних аптеках пацієнт може придбати лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки» безоплатно або з частковою доплатою. Продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у мобільних аптеках заборонено.
Як розповіла завідувачка Міжлікарняної аптеки №272 Зоряна Заболотня авто вже розпочало роботу на Дрогобиччині. За підсумками першого дня наголосила, що попит на таку послугу є, особливо серед літніх людей та тих, хто виховує маленьких дітей.
Автівка обладнана необхідною матеріально-технічною базою, що забезпечує належний температурний режим та умови зберігання і транспортування медикаментів, а саме: холодильниками, генераторами, доступом до мережі інтернет.
Додамо, що окрім Львівської, нині пересувні аптечні пункти працюють у дванадцяти областях країни: Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Тернопільській, Рівненській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Житомирській, Запорізькій та Чернівецькій.