Куріння вейпу: друга госпіталізація за рік 14-річної дівчини в Центр дитячої медицини «Охматдит»
Алерголог наголошує, що куріння вейпу не є безпечною альтернативою звичайним сигаретам.
Дитина поступила до шпиталю зі скаргами на задишку та утруднене дихання. Вона розповіла, що напередодні курила вейп. У місцевій лікарні Львівської області, за місцем проживання, їй надали першу допомогу та перенаправили до Центру дитячої медицини.
Фахівці з’ясували, що дівчина має алергію, яка викликає таку важку реакцію після куріння вейпу.
«Без зовнішніх подразників, тобто куріння електронних сигарет, такої реакції могло б і не бути. Однак на фоні куріння у неї дуже швидко розвиваються ознаки дихальної недостатності», – зазначила алерголог Центру Руслана Проць.
Минулого року дівчина вже перебувала на лікуванні в ОХМАТДиті після куріння вейпу. Тоді вона була у набагато важчому стані, з вираженою дихальною недостатністю та потребувала кисневої терапії.
«Ми пояснювали дівчині та її батькам, що куріння електронних сигарет є небезпечним для здоров’я. Треба відмовитись від вейпу. На жаль, після виписки дівчина продовжила курити, хоча запевняла нас, що рідко. Проте динаміка її стану свідчить, що це траплялося таки часто», – додала алерголог Центру.
Дівчині провели бронхоспастичну терапію та виписали додому у задовільному стані, але ще тривалий час вона має приймати протизапальну та базисну кортикостероїдну терапію.
Алерголог наголошує, що куріння вейпу не є безпечною альтернативою звичайним сигаретам. Воно може викликати бронхіальну астму, хронічне ураження легень, тощо. Особливо небезпечно це для дітей та підлітків, чий організм ще розвивається і є більш чутливим до шкідливих впливів.
Читайте також: На Львівщині стартував IV Осінній медсестринський форум