«Я вчитель і цим пишаюсь»: у Трускавці провели традиційний форум освітян
Це вже III Освітянський форум для керівників та педагогів Трускавецької громади.
Днями у Трускавці відбувся III Освітянський форум для керівників та педагогів Трускавецької громади під гаслом «Я вчитель і цим пишаюсь».
Організатором заходу виступив КЗ Центр професійного розвитку педагогічних працівників за сприяння міської ради та відділу освіти Трускавця.
Саме керівниця цього Центру Інна Форемна виступила три роки тому ініціатором та натхненником такого форуму, який уже набув статусу традиційної і важливої події в освітянському житті громади.
У заході взяли участь представники усіх освітніх установ, дошкільних та позашкільних закладів Трускавецької громади.
«Дякую Ірині Форемній та команді громади за організацію форуму, за те, що привертаєте увагу до постаті Вчителя, за те, що мотивуєте, надихаєте, підтримуєте, даєте крила педагогам зростати і творити», – зазначила у коментарі заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олена Урдей.
«Не може не тішити та не давати впевненості у завтрашньому дні те, що Львівщина має стільки сильних, відданих, вмотивованих, мудрих, людяних педагогів, які щодня стикаються із безліччю викликами. Та, незважаючи на це, щодня віддають частинку себе дітям. Працюють у дуже складних умовах, у воєнний час, проводять уроки в укриттях, під звуки сирени. У час, коли діти змушені швидко дорослішати та зростати у час невпевненості у завтрашньому дні», - додала вона.
Додамо, що торік аналогічний форум був загалом присвячений безпеці освітнього процесу в умовах війни. Натомість цього разу йшлося про постать вчителя як найголовнішої особи в освітньо-виховному процесі, що вимагає від вчителя особливих як особистісних, так і професійних якостей. Особливо в умовах війни.
Під час презентацій та виступів учасники розглянули актуальні питання з організації освіти в громаді. Обговорили виклики щодо реалізації НУШ, а також підходи щодо формування національної свідомості учнів.
Зокрема, програма форуму містила такі пункти: «Сучасний вчитель 21 ст. Який він?» (доповідач – Парасковія Дворянин, завідувачка кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. Ів. Франка, заступниця комісії з питань освіти Львівської обласної ради), «Маленькими кроками до великої мети (Наталія Прокопів, вчителька французької мови Доброгостівського ЗЗСО ім І. Боберського), «Проблеми в реалізації НУШ» (Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «ЛОІППО»), «Національна свідомість. Як вчитель може закласти підвалини свідомості» (Мар'яна Гірняк, мотиваційний спікер, журналістка, авторка медіапроєктів «Полум’яні» та «Українська історія Х (ікс)»).
Парасковія Дворянин закликала освітян забувати про скромність і починати пишатись власними надбаннями, здобутками своїх учнів і своєю школою. А саме у соціальних мережах. Таким чином ми будемо наповнювати публічний простір, скажімо, Фейсбук відповідним українським контентом, що в умовах сучасної війни надзвичайно важливо.
Ірина Форемна підкреслила: «Головна мета таких форумів – привернути увагу до проблем освітян, підняти престиж професії, сприяти професійному зростанню педагогічних працівників, а також це можливість обговорити щораз нові виклики, які постають у системі освіти, залучивши до розмови провідних експертів, тренерів та найкращих педагогів».
Також вона подякувала міському голові Трускавця Андрію Кульчинському за підтримку ініціатив освітян.
Додамо, що у громадах Львівській області діють 16 Центрів професійного розвитку педагогічних працівників.
29 липня 2020 року Урядом прийнято постанову № 672 «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників», якою, зокрема, затверджено Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників.
Згідно з Положенням основними завданнями центрів є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, забезпечення їхньої психологічної підтримки та консультування із широкого кола питань, пов’язаних з освітнім процесом. Центри мають узагальнювати та поширювати інформацію про можливості професійного розвитку освітян: програми підвищення кваліфікації, вебресурси та інші інструменти, що можуть стати в нагоді для їхнього професійного зростання. Вони мають також координувати діяльність професійних спільнот педагогів і надавати психологічну підтримку педпрацівникам.
Центри орієнтовані на консультування, зокрема, за такими напрямами: планування та визначення траєкторії професійного розвитку; проведення супервізії; впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів у навчанні; застосування нових освітніх технологій; організація освітнього процесу за різними формами, зокрема з використанням технологій дистанційного навчання.
Читайте також: На Львівщині стартував пілотний проєкт з надання стоматологічної допомоги ветеранам та військовослужбовцям