У Львівській ОВА провели засідання щодо реалізації прав ромської національної меншини до 2030 року
Учасники підбили підсумки досягнень цього року та визначили пріоритети для подальшої допомоги, зокрема в питаннях отримання документів, доступу до освіти та медицини.
Сьогодні, 24 жовтня, у Львівській ОВА відбулося засідання Робочої групи щодо впровадження Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві до 2030 року.
Участь в засіданні взяли директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, представники Львівської філії Міжнародного фонду «Регіон Карпати» NEEKA Ukraine, Львівського польового офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Головного управління Державної міграційної служби України, Головного управління Національної поліції у Львівській області, а також усіх структурних підрозділів Львівської ОДА, які дотичні до реалізації Стратегії. Також до зустрічі долучились представники ліцею «Інтелект» міста Львів, який навчає дітей ромської спільноти.
Нагадаємо, робоча група функціонує при обласній військовій адміністрації з 2021 року.
На Львівщині є місця компактного тимчасового проживання представників ромської національної спільноти у 7 територіальних громадах області. У співпраці з Львівською філією Міжнародного фонду «Регіон Карпати» NEEKA Ukraine та за сприяння Львівського польового офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців здійснили виїзди у 8 місць компактного тимчасового проживання представників ромської національної спільноти.
У межах виїздів проводили ряд інформаційних сесій стосовно важливості здобуття дошкільної освіти для розвитку дітей та їх соціалізації в суспільстві; здорового способу життя, необхідності проходження профілактичного обстеження; запобігання бездоглядності, безпритульності дітей, недопущення втягування їх у злочинну та іншу протиправну діяльність.
Зазначимо, що Львівська філія Міжнародного фонду «Регіон Карпати» NEEKA Ukraine реалізовує на Львівщині проєкти з покращення якості допомоги внутрішньо переселеним особам. Одним із напрямків роботи Львівської філії є сприяння у документуванні представників ромської національної спільноти.
«Станом на сьогодні існує ще дуже багато актуальних проблемних питань, що стосуються ромської національної спільноти, зокрема, відсутність особистих документів, що унеможливлює отримання належної медичної допомоги чи освіти, отримання соціальних виплат на дитину, реєстрацію місця проживання, також є факти упередженого ставлення до ромів. Обласна військова адміністрація докладає максимум зусиль задля недопущення випадків порушення прав представників ромської національної спільноти», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації Ірина Гаврилюк.
На засіданні Робочої групи проаналізували звіти виїздів, які дали можливість сформувати актуальне бачення щодо проблем ромської спільноти, і затвердити порядок подальших дій щодо впровадження Стратегії.
Пріоритетними завданнями на найближчий період є допомога представникам ромської спільноти в отриманні документів, що підтверджують особу та громадянство України, доступ до освіти та медичних послуг. Робота над реалізацією Стратегії продовжиться, аби забезпечити повну інтеграцію ромської спільноти в українське суспільство.
Читайте також: У меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові експонують фотовиставку, присвячену захисникам