Володимир Зеленський провів низку переговорів зі світовими лідерами

Володимир Зеленський Провів Низку Переговорів Зі Світовими Лідерами (2)
Президент України зустрівся з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, Прем’єр-міністром Грецької Республіки Кіріакосом Міцотакісом, Головою Європарламенту Робертою Мецолою та Генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Марком Рютте.
У Брюсселі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Ключова тема переговорів – представлення Плану перемоги. Глава Української держави зазначив, що очікує на активну участь ЄС у його реалізації.
«Для мене дуже важливо поділитися нашим Планом перемоги з усіма лідерами, які допомагали нам із самого початку повномасштабної війни. Наш План про те, як посилити Україну, щоб вона була готовою до дипломатії», – сказав Володимир Зеленський.
Серед інших питань, які обговорили під час зустрічі, – прогрес у реалізації Формули миру, подальша оборонна підтримка з боку Євросоюзу, а також забезпечення стійкості української економіки та фінансової системи.
Зокрема, Україна очікує, що до кінця цього місяця буде реалізоване рішення у межах ініціативи G7 щодо 35 млрд євро коштом доходів від заморожених російських активів.
«Зараз потрібно знайти правильний механізм, щоб ми отримали ці кошти так швидко, як це можливо», – зазначив Президент.
Глава держави також наголосив, що Україна готова максимально швидко рухатися в переговорному процесі щодо членства в ЄС і прискорити узгодження свого законодавства з нормами Євросоюзу.
Ще одна тема переговорів – посилення санкцій проти РФ та її спільників. Володимир Зеленський зазначив, що необхідно продовжувати боротися з обходом санкцій через треті країни та робити сильні кроки щодо ключових секторів економіки рф і тіньового флоту.
Шарль Мішель наголосив, що ЄС стоятиме на боці України стільки, скільки буде потрібно.
«Ми знаємо, що вам потрібно більше підтримки – військової та фінансової. Якнайшвидше. Тому ми говоритимемо про те, як ми можемо прискорити й докласти більше зусиль для негайної підтримки українців», – сказав Президент Європейської ради.
Також у Брюсселі Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Грецької Республіки Кіріакос Міцотакіс підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки.
З початку повномасштабного російського вторгнення Греція надає Україні військову допомогу, зокрема матеріально-технічну та навчальну. Цією угодою Грецька Республіка закріплює готовність забезпечувати найбільш нагальні оборонні потреби України й надалі. Разом із партнерами Греція надаватиме додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.
Крім того, ідеться про економічне партнерство, співпрацю у сфері безпеки, підтримку санкцій проти РФ, притягнення держави-агресорки до відповідальності та відшкодування збитків, а також взаємодію в галузях культури, освіти та мистецтва.
Греція зобов’язується брати участь у відновленні й реконструкції України, підтримує майбутнє членство в ЄС і НАТО й Формулу миру.
Документ підписаний на виконання Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня 2023 року. Загалом Україна уклала вже 27 двосторонніх угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією, Словенією, Ірландією та Грецією.
Зокрема, Володимир Зеленський відвідав Європейський парламент, де провів переговори з Президенткою Робертою Мецолою та зустрівся з головами й співголовами політичних груп. Глава держави відзначив особисте лідерство Роберти Мецоли та сильний голос Європарламенту на підтримку України в боротьбі з російською агресією, а також на шляху до ЄС.
«Вдячний кожному євродепутату за підтримку нашої держави. Розраховую на подальше лідерство Європарламенту у наданні Україні необхідної допомоги для прискорення перемоги над російським терором та в процесі інтеграції в ЄС», – наголосив він.
Окремо Володимир Зеленський подякував за всі резолюції Європарламенту на підтримку України, зокрема останні – щодо невідкладного зняття обмежень на застосування західної зброї проти легітимних військових цілей на території РФ.
Крім того, Україна очікує від Європейського парламенту сильної резолюції до 1000-го дня з початку повномасштабної російської агресії.
Президент зазначив, що Україна розраховує на те, що найближчим часом Європарламент схвалить акт про надання 35 млрд євро коштом доходів від заморожених російських активів.
Серед основних тем переговорів також – підтримка Формули миру з боку Європейського парламенту.
Також Президент України зустрівся з Генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Марком Рютте та разом із очільником МОУ Рустемом Умєровим узяв участь у засіданні Ради Україна – НАТО, яке відбулося на рівні міністрів оборони. На ньому обговорили кроки, які дадуть українцям більше захисту та безпеки.
Це вже третя зустріч Володимира Зеленського з Марком Рютте з моменту його вступу на посаду Генсека НАТО. За словами Президента, це свідчить про високий рівень відносин між Україною та Альянсом.
«Україна справді заслуговує стати 33-м членом НАТО одного дня, і тому ми зробимо все, щоб це сталося. Тому перший пункт Плану перемоги – це запрошення до НАТО. Українці продемонстрували, що ми здатні захистити спільні цінності», – заявив Глава держави.
За його словами, саме запрошення України до Альянсу посилить країну дипломатично та наблизить до реального й справедливого миру.
«Було б неправильно політично залишити Україну поза межами Альянсу, коли на практиці Україна вже є частиною НАТО», – зазначив Президент.
Володимир Зеленський також подякував партнерам – членам Альянсу, які допомагають розвивати українське оборонне виробництво, відбудовувати обʼєкти критичної інфраструктури та надають військову допомогу.
«Ми розраховуємо на готовність членів НАТО до наступного саміту НАТО в Гаазі забезпечити вже оголошену ними фінансову допомогу Україні на загальну суму 40 мільярдів євро», – додав Глава держави.
Марк Рютте зазначив, що країни – члени НАТО в першій половині цього року надали Україні 20,9 млрд дол. військової допомоги.
«Протягом останніх трьох тижнів я говорив з усіма союзниками. Є абсолютна єдність. Ми докладемо всіх зусиль, щоб Україна отримала все необхідне для захисту від Росії. Ми продовжуватимемо це робити», – сказав Генсек НАТО.
За його словами, ця війна показала, що нестабільність у Європі може мати далекосяжні наслідки для всього світу.
«Китай став вирішальним чинником, що сприяє Росії у війні проти України. І він не може й надалі підживлювати найбільший конфлікт у Європі з часів Другої світової війни без того, щоб це не вплинуло на його інтереси та репутацію. Іран і Північна Корея заправляють російську військову машину ракетами й безпілотниками в обмін на підтримку їхньої військової промисловості. Тому ми повинні чітко оцінювати виклики, що стоять перед нами», – наголосив Марк Рютте.