В обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих триває реконструкція
Кошти виділили з обласного бюджету.
Підтримка та реабілітація Захисників та Захисниць – один з ключових пріоритетів області. Тож, відповідно, пріоритетом є модернізація у Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи, адже від 2022 року половина пацієнтів медзакладу – це військові та українці, які постраждали внаслідок воєнних дій.
За три роки провели ремонти і закупили нове обладнання у майже десяти відділеннях госпіталю.
А цьогоріч, у межах Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області, запланували понад 141,8 млн гривень коштів обласного бюджету для проведення ремонтних робіт будівлі, зокрема кошти скеровують на:
- ремонт ще 4-х відділень (операційне відділення, відділення репроцесингу, реабілітаційне та нейрореабілітаційне відділення, інсультне відділення);
- кабінет МРТ;
- заміну даху блоку «К»;
- заміну інженерних мереж.
На якому етапі виконання ремонтних робіт перевірили вчора, 16 жовтня, представники департаменту економічної політики.
Операційний блок. Проєкт передбачає комплексний ремонт операційної зони, допоміжних (перед-, післяопераційної зон) та адміністративних приміщень. Тут провели перепланування приміщень одного блоку, замінили інженерні мережі, виконали чорнові штукатурні та облицювальні роботи, проклали нову мережу постачання медичних газів.
Вже встановили частину медичного обладнання (консолі анестезіологічні, хірургічні, настінні горизонтальні панелі, системи пожежної сигналізації, відеоспостереження, контролю і управління доступом системи лікувального газопостачання). Триває влаштування вентиляційної системи та монтаж панелей для «чистих приміщень».
Відділення репроцесингу (стерилізаційне). Проєкт передбачає облаштування підготовчої, чистої та стерильної зон для операційного блоку у стерилізаційному відділенні.
Вже провели чорнові штукатурні та облицювальні роботи. Триває заміна інженерних мереж. Закупили спеціалізоване обладнання для влаштування вентиляції та панелей для «чистих приміщень».
Кабінет МРТ. У кабінеті МРТ очікують на поставку обладнання. Тут провели перепланування приміщень, підвели інженерні мережі. Тривають внутрішні оздоблювальні роботи.
Реабілітаційне та нейрореабілітаційне відділення. Ремонтні роботи завершили у реабілітаційному та нейрореабілітаційному відділеннях, а саме: комплексний ремонт приміщень палат, санітарних приміщень з дотриманням норм інклюзії, господарських приміщень, залів для реабілітації, кабінетів спеціалістів, адміністративних зон, закупили медичне обладнання та меблі.
Інсультне відділення. У інсультному відділення завершили тендерну процедуру, триває кваліфікація переможця. Проєкт передбачає облаштування блоку інтенсивної терапії на 16 ліжок, капітальний ремонт санітарних та господарських приміщень, адміністративних зон, придбання медичного обладнання (моніторів пацієнтів, консолей з медичними газами, інфузоматів).
Дах блоку «К». На завершальному етапі – роботи на даху блоку «К». Тут замінили м’яку покрівлю даху, улаштували ПВХ мембрану, парапет. Триває встановлення блискавкозахисту.
Інженерні мережі. У блоках «Б», «В», «Г», «Д» замінюють системи опалення, водопостачання та каналізування, а також пожежної сигналізації.
«Насправді масштаби модернізації закладу вражають. З кожним роком він перетворюється на медичний заклад європейського зразка.
Нагадаємо, раніше там відремонтували приміщення хірургії, урології, гінекології, травматології та ортопедії, артрології, вертебрології, нейрохірургії, фізичної реабілітації. Замінили чотири старі ліфти, відремонтували ліфтові холи на всіх дев’яти поверхах та сходову клітку, обладнали “теплий бокс”, куди заїжджають машини “швидкої”», – зазначив т.в.о директора департаменту економічної політики Орест Гринів.
Нагадаємо: Стартувала освітня програма для фермерок, яка дозволяє отримати грант на 200 тисяч гривень