У Львові стартував IX Lviv Eco Forum: ключове, що треба знати про подію
Під час форуму обговорять виклики водопостачання, енергоефективності та управління відходами в умовах війни.
Сьогодні, 1 жовтня, у Львові, в межах платформи Українського Тижня Стійкості, розпочався IX Lviv Eco Forum 2024. Цьогорічні гасла: «Разом до стійкості» та «Управління відходами». Форум об’єднав українських та міжнародних експертів, представників української влади, місцевих громад, міжнародних організацій та бізнесу, щоб обговорити ключові виклики, з якими стикаються громади в умовах війни.
«Зима буде важкою – ми всі це розуміємо. Наскільки об’єднаємося в бажанні допомогти одне одному, настільки успішно пройдемо це випробування. Дякую величезне усім, хто в лавах ЗСУ, за те, що ви щодня показуєте, якою має бути ця єдність. Беручи за приклад згуртованість наших оборонців, всі, хто працює в органах влади, у профільних службах, люди у громадах мають бути єдиними у тому, щоб ми безпроблемно пройшли цей опалювальний сезон», наголосив у своєму виступі начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Очільник Львівщини також розповів, наскільки область готова до опалювального сезону.
«Станом на 1 жовтня усі заклади охорони здоров’я, освіти та соціального захисту на Львівщині, які перебувають у нашому підпорядкуванні, забезпечені резервними джерелами живлення. Теплопостачальні підприємства області комунальної та приватної форм власності також мають генератори.
Усі котельні у Львівській області готові до початку опалювального сезону. На котельнях комунальної та відомчої власності створили запас вугілля, деревини та пелетів.
Не забуваємо і про інші важливі питання. В межах програми Interreg NEXT «Польща Україна 2021-2027» на Львівщині профінансують 7 проєктів на суму понад 6,5 млн євро, які стосуються реконструкції або будівництва очисних споруд та каналізаційних і водопровідних мереж.
Водночас вирішуємо цю проблему і силами обласного бюджету, бо стан таких споруд напряму впливає на стан здоров’я людей, які живуть поруч. Так, цьогоріч на будівництво, реконструкцію та ремонт очисних споруд скерували 24,6 мільйонів гривень. Йдеться про такі споруди у Міженці, Пасіках Зубрицьких, Рудках, Стрию та Сприні», – зазначив Максим Козицький.
Протягом двох днів, 1-2 жовтня, учасники форуму обговорюватимуть нагальні питання життєзабезпечення громад під загрозою енергетичних блекаутів, зосереджуючись на системах водо- та теплопостачання.
2 жовтня Lviv Eco Forum 2024 продовжиться дискусіями на тему «Управління відходами». Цей захід стане основною платформою для обговорення рішень, спрямованих на реформування системи управління відходами в містах України та впровадження екологічно безпечних підходів. Особливе місце в обговореннях присвятять відходам від військових дій.
Особливу увагу приділять зміцненню співпраці між Україною та країнами ЄС, які вже надають допомогу у відновленні інфраструктури.
Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик взяла участь у відкритті форуму та наголосила, що в умовах нестабільної зими та ризиків енергетичної кризи, питання стійкості громад і забезпечення базових потреб, таких як вода, стає критичним.
«В межах форуму обмінюємося досвідом з іншими містами та міжнародними партнерами щодо підготовки Львівщини до активних кроків у сфері екологічних реформ. Ми прагнемо зробити нашу область екологічно стійкою та енергоефективною, областю, де впроваджуватимуть нові технології, які нам допоможуть не лише впоратися з поточними викликами, але й підготуватися до майбутнього», – зауважила Оксана Війтик.
Крім обговорень, форум також надає простір для бізнес-спілкування. Учасники можуть представити свої проєкти у виставковій зоні, налагодити нові партнерства та зміцнити зв'язки у сфері водопостачання та енергетики. Це місце для переговорів, де компанії можуть знайти інвесторів і клієнтів, обмінятися досвідом та розвивати спільні проєкти.
Читайте також: Як відновлювати громади з турботою про довкілля: приєднуйтесь до вебінару від МБО «Екологія-Право-Людина»