Про виклики та стійкість бізнесу в умовах війни говорили в межах «EBA Lviv: GR Synergy Action»
Захід об’єднав керівників провідних компаній регіону, директорів ключових підрозділів підприємств та представників влади.
Сьогодні, 26 вересня, відбувся захід «EBA Lviv: GR Synergy Action». Організатор – Західноукраїнський офіс Європейської Бізнес Асоціації.
Його завдання об’єднати зусилля бізнесу та влади для створення сприятливого середовища розвитку Львівського регіону в умовах сучасних викликів. А також окреслити спільні потреби та інструменти їх впровадження задля досягнення єдиної цілі – економічного розвитку області.
Участь у панельній дискусії на тему економіки регіону, як шляху до зростання через партнерство, взяв начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Ми бачимо невеличкий ріст певних галузей, які зрозуміло недотягують до тих показників, що були до повномасштабного вторгнення, разом з тим розуміємо, що вони досить суб’єктивні. Зрозуміло, що бізнесу сьогодні важко. Перед нами стоїть чимало проблемних питань, як от процеси мобілізації, можливості залучення капіталу, зокрема активності іноземного капіталу та інвестицій, страхування військових ризиків, забезпечення сталості електроенергією тощо.
Для нас важливо почути саме від вас, що потрібно для вашого розвитку», - зазначив очільник області.
Серед основних акцентів, які зробив під час дискусії начальник Львівської ОВА: забезпечення справедливого та рівномірного розподілу електроенергії між промисловістю та населенням у громадах, сплата податків та детінізація економіки, підготовка до зими та децентралізації постачання електроенергії.
Керівниця Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар’яна Луцишин презентувала присутнім результати дослідження щодо стану бізнесу під час війни.
Як вона зазначила, за даними дослідження, сьогодні 56% компаній області працюють у повною мірою, 44 % з певними обмеженнями. 85 % компаній, які працюють на Львівщині, мають працівників, які сьогодні служать.
Що стосується фінансових втрат, то 53 % компаній порахували втрати до 1 млн доларів, 25 % відсотків від 1 до 20 млн доларів.
«Проте тішить те, що компанії намагаються встояти і знайти спосіб, яким чином це можна зробити. Найбільші виклики сьогодні, для того, щоб бізнес розвивався, це все, що пов’язано з кадрами. Серед позитивних факторів: відносна безпечність регіону, географічне та логістичне розташування, наявність діалогу з регіональною владою», - зазначила вона.
Також серед ключових тем зустрічі - податкова сфера регіону: від статистики до стратегії розвитку; стан та перспективи митної сфери: від інфраструктури до реформ; енергетична безпека регіону: поточний стан, прогнози та виклики.
Нагадаємо, що Асоціація була заснована в 1999 році за підтримки Європейської Комісії в Україні. З того часу асоціація виросла до найбільш впливового та найчисельнішого об’єднання бізнесу в Україні. Асоціація працює для того, аби дати своїм компаніям можливість спільними зусиллями вирішити важливі для інвестиційного клімату України питання та покращити його на користь індустрії, суспільства, економіки та країни в цілому.
Західноукраїнський офіс Асоціації був створений у березні 2004 року, з метою підтримки компаній з іноземними інвестиціями, які працюють в західному регіоні України. На сьогодні Офіс охоплює Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Закарпатську області. Офіс регулярно проводить загальні збори членів Асоціації та організовує різноманітні заходи для них.