Журналісти з країн Глобального Півдня відвідали Львівщину
З Андрієм Годиком вони поспілкувались про виклики, які стоять сьогодні перед Україною загалом та областю зокрема.
Журналісти з країн Глобального Півдня в межах престуру Україною завітали на Львівщину. Представники медіа з Тунісу, Індії, Чилі, Кенії, Гани, Сенегалу, ПАР, Мексики поспілкувались з першим заступником голови Львівської облдержадміністрації Андрієм Годиком про реалії російсько-української війни.
«Повномасштабне вторгнення змінило, як життя усієї держави, так і роботу Львівської ОВА зокрема. Йдеться не лише про військовий аспект нашої роботи, а й організацію низки речей, які ми як тилова область забезпечували, як для фронту, так і для цивільного населення. До прикладу, населення Львівської області до початку повномасштабної війни становило 2,5 мільйони людей. Після 24 лютого, втікаючи від обстрілів, приблизно 8 мільйонів українців евакуювались через наш регіон, з них 2 мільйони знайшли прихисток саме на Львівщині. І весь цей процес потрібно було продумати та організувати.
Сьогодні ситуація залишається надзвичайно складною. Є території, де ворог атакує безперервно: схід, південь, важка ситуація на Донецькому та Харківському напрямах. Та попри все, наші військові героїчно відстоюють території та нашу незалежність», - зазначив Андрій Годик.
Поспілкувались і про те, якими є найбільш кричущі порушення прав людини з боку росії, що необхідно Україні у боротьбі з ворогом.
«Звісно це - порушення права на життя. Людина із здоровою психікою не може осягнути тих звірст, які чинять росіяни: фізичні та психологічні тортури, страти військових, сотні чи навіть тисячі закатованих мирних мешканців, яких знайшли після деокупації та десятки інших порушень міжнародного права.
Що нам необхідно? Для захисту – звісно це зброя. Адже вона не лише дозволить вигнати ворога з нашої землі, а й дозволить зберегти життя нашим воїнам. Друге – це реальне посилення міжнародного тиску», - зазначив Андрій Годик.
Зупинились і на питанні мотивації для проходження військової служби.
«Меншу по чисельності нашу армію ми маємо зробити більш ефективною: за рахунок високотехнологічної техніки та озброєння. І саме такими елементами ми можемо перемогти в цій війні.
Російсько-українська війна перебуває в доволі активній фазі з 2014 року. Зрозуміло, що вона триває довго, військові втомлені – тривалість активних бойових дій виснажує і зараз маємо знайти ефективні методи залучення громадян на військову службу до лав ЗСУ. І йдеться не лише про мобілізацію, а перш за все про ефективний рекрутинг. Тому спільно з військовими шукаємо інструменти для заохочення громадян», - додав перший заступник.
Нагадаємо, що це вже 4 престур в рамках програми «Розгорни Україну для Глобального Півдня», зокрема, у лютому відбулась зустріч із журналістами з країн Південно-Східної Азії, у травні - із журналістами з країн Латинської Америки, у серпні - зустріч з журналістами з країн Африки.