Всеукраїнська зустріч з розвитку скотарства та насінництва: нові виклики та можливості для агросектору
Учасники мали змогу відвідати об’єкти насіннєвого заводу, роботизований молочно-товарний комплекс та пасовища для м’ясних порід великої рогатої худоби.
Напередодні, 19 вересня, відбулась всеукраїнська зустріч, присвячена ключовим питанням розвитку галузей скотарства та насінництва. У зустрічі взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, представники міністерства, керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, відповідальних з питань розвитку агропромислового комплексу, експерти аграрного сектору. Зустріч відбулась на базі багатофункціонального підприємства, що спеціалізується рослинництвом, насінництвом, тваринництвом.
Захід відкрив Віталій Коваль, який у своєму вітальному слові наголосив присутнім на важливості обговорення актуальних викликів для українського сільського господарства в умовах постійних змін на ринку, а також наголосив на заходах, які необхідно впровадити на державному рівні для підтримки галузі тваринництва та насінництва.
«Завдання - розробити обласні програми так, щоб вони продовжили державні ініціативи та давали розвиток з врахуванням особливостей кожного регіону», - наголосив Віталій Коваль.
Під час наради учасники обговорили хід жнивної кампанії, прогнози посіву озимини, стан виконання обласних програм та наявність інвестиційних об’єктів, які б дозволяли забезпечити створення доданої вартості в агропромисловому комплексі.
Крім того, в межах зустрічі учасники мали змогу відвідати об’єкти насіннєвого заводу, роботизований молочно-товарний комплекс та пасовища для м’ясних порід великої рогатої худоби, де представники галузі мали змогу поділитися практичними рекомендаціями та ознайомитись з кращим досвідом.
Заключне слово та підбиття підсумків завершили цей насичений день, підкресливши важливість тісної співпраці держави та бізнесу для розвитку аграрного сектору України.
«Агропромисловий комплекс Львівщини є ключовим напрямом розвитку регіону, і такі заходи дозволяють нам не лише обмінюватися досвідом, але й шукати інноваційні підходи до модернізації галузі. Співпраця з колегами з інших областей України надає важливу платформу для обговорення діючих регіональних програм та вивчення найкращих практик для впровадження важливих проєктів в подальшому», – зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Людмила Гончаренко.