В одній зі шкіл у Красненській територіальній громаді відкрили клас безпеки
Це перший такий клас на території громади.
У Андріївському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Красненської селищної ради відкрили перший на території громади клас безпеки.
Сам кабінет поділили на кілька навчальних зон, серед яких зони: мінної безпеки, пожежної безпеки, домедичної допомоги, безпеки життєдіяльності та зона психологічного розвантаження – спрямована на розвиток навичок управління стресом та емоційною саморегуляцією.
У кабінеті можна приміряти каску чи форму рятувальника, дізнатися як працює вогнегасник, які види інструментів та засобів використовують у своїй роботі рятувальники. Відтепер діти матимуть змогу отримувати знання, необхідні для їхньої безпеки в різних життєвих ситуаціях.
Клас облаштували сучасною технікою, що дозволяє відпрацьовувати практичні навички у випадку надзвичайних подій.
У межах навчальної програми діти зможуть дізнатися, як діяти під час пожежі, правила евакуації з приміщення, основи поведінки на воді та мінної безпеки. Особливу увагу приділили вивченню принципів першої домедичної допомоги, що є важливим елементом у кризових ситуаціях.
Директор школи Павло Теодоровський привітав гостей і учнів, зазначивши, що створення такого типу класу є важливим кроком у забезпеченні безпеки та підвищенні рівня підготовки молодого покоління до різних надзвичайних ситуацій. Він подякував представникам ДСНС, селищному голові, відділу освіти, культури, розвитку туризму, молоді та спорту та підприємцю за допомогу в створенні та функціонуванні класу безпеки.
Селищний голова Роман Фурда підкреслив важливість створення таких класів:
«Цей клас є частиною нашої стратегії підвищення рівня безпеки дітей в громаді. Ми прагнемо, щоб наші діти були готові до будь-яких ситуацій і могли діяти швидко та впевнено».
Начальник Золочівського районного управління ГУ ДСНС України Андрій Полішко зазначив, що це вже 15-й клас безпеки, відкритий у Золочівському районі. Представники ДСНС Золочівщини спільно з місцевими керівниками громади продовжують працювати над тим, щоб кожна дитина мала доступ до таких знань, адже це основа безпечного життя.
«Навчання з безпеки сьогодні є вкрай актуальним для нашого суспільства.
Цей проект не лише підвищує рівень обізнаності, а й сприяє формуванню відповідальної поведінки серед дітей, що є ключовим фактором у запобіганні надзвичайним ситуаціям у майбутньому», – додав Андрій Полішко.
Читайте також: У школах викладатимуть єдиний курс «Історія: Україна і світ»: усе, що варто знати про Концепцію реформування шкільної освіти