У заповіднику «Нагуєвичі» відбувся 168-ий етно-фест з нагоди відзначення Дня народження Івана Франка
Під час концерту провели благодійні аукціони. Вдалося зібрати 165 тисяч гривень для купівлі «Франко-буса» військовим.
Напередодні, 25 серпня, у садибі Франка у державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбувся 168-ий етно-фест з нагоди відзначення Дня народження Івана Франка.
Насичена програма передбачала кілька десятків благодійних етно-локацій, як на території садиби, так і Літературно-меморіального музею. Учасники фестивалю могли ознайомитися з виробами з бісеру, авторськими прикрасами та керамікою, валянням з вовни та олійним живописом, декупажем та вишивками від майстринь Франкового краю. Також бажаючі взяли участь в майстер-класах живопису, гри на бойківських інструментах, соломоплетіння та ниткоплетіння.
Під час концерту провели благодійні аукціони. Тож спільно за цей день вдалося зібрати 165 тисяч гривень.
Всі вони підуть для придбання бойового «Франко-буса» нашим воїнам військової частини А1108 Збройних Сил України.
У конференц-залі Літературно-меморіального музею Івана Франка відбулися відкриття благодійного виставкового фото-проєкту «Один день з життя… Історія про незламність українського духу» від керівника проектів «Фотографії старого Львова» і «Львівський Фотомузей», історика фотографії та волонтера Романа Метельського та авторська презентація унікальної монографії з франкознавства Ярослава Лопушанського «Віденська Франкіана: студії, докторат, академічне середовище Івана Франка у Віденському університеті (1892-1893).
«Мені завжди приємно відвідувати батьківщину Іванка Франка, а сьогодні нас усіх тут зібрав ще й такий гарний привід - його уродини. Цьогоріч минуло 168 років від дня його народження, а ми досі не перестаємо вражатися його геніальності, цінуємо увесь його творчий та науковий доробок, дбаємо про те, аби пам’ять про нього була живою. Саме тому я хочу щиро подякувати колективу Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» та його директору Богданові Лазораку за щоденну невтомну працю. За те, що докладаєте максимум зусиль, аби популяризувати ім‘я нашого національного генія, з якого сьогодні ми усі маємо брати приклад. Нехай його вічні заповіти допомагають нам у нашій боротьбі за волю!», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
А поряд з пам’ятником Петрові Франку відбулася благодійна виставка Дронів, 3-D моделювання, принтерів та робототехніки від викладачів та учнів гуртка «Робототехніки і комп'ютерного моделювання» Будинку науково-технічної творчості учнівської молоді міста Дрогобича.
Благодійний патріотичний концерт на підтримку ЗСУ розпочав Академічний хор «Canticum» Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського з виконання духовного гімну України «Боже великий єдиний, нам Україну храни!».
Продовжив концерт молодий колектив з Дрогобича – рок-гурт «Запалення», досвідчені виконавці з Самбора – рок-гурт «Ван БОБ». Вони «запалювали» своєю енергетикою не лише молодь, але й старше покоління, тих хто слухав цей стиль музики ще на касетних магнітофонах.
Старовинні пісні на етно-музичній локації виконував львівський кобзар, лірник-сліпець Лайош Молнар.
Неперевершеним був виступ перлини дрогобицької мистецької культури – Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина» та виступ Народного артиста України Івана Поповича.
Читайте також: У Львівській філармонії відзначили День Незалежності України урочистим концертом