Керівник апарату Львівської ОВА та голова Координаційного центру зустрілися з представниками ветеранських просторів Львівщини
Під час зустрічі сторони обговорили поточні проблеми, з якими стикаються ветеранські простори, а також пошук ефективних шляхів їх вирішення.
Сьогодні, 14 серпня, у Львівській ОВА відбулася зустріч з представниками ветеранських просторів області під головуванням керівника апарату Львівської ОВА Тараса Греня. Під час зустрічі сторони обговорили поточні проблеми, з якими стикаються ветеранські простори та ветерани, а також пошук ефективних шляхів їх вирішення. У заході також взяли участь радниця начальника ЛОВА, очільниця Координаційного центру Галина Бордун та директор департаменту фінансів Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Керівник апарату вислухав звернення представників ветеранських просторів та зазначив, що Львівська ОВА готова до співпраці, аби здійснити комплексний підхід у сфері реалізації ветеранської політики.
«Ми розуміємо, що існує багато викликів. Але ми твердо налаштовані працювати разом, шукати нові рішення і залучати всі можливі ресурси, щоб забезпечити нашим ветеранам належні умови для реабілітації та соціальної адаптації», – зауважив Тарас Грень.
Нагадаємо, у Львівській ОВА напрацювали програми, за якими ветерани та ветеранки можуть пройти лікування і реабілітацію, спробувати себе в адаптивних видах спорту, заснувати або розвинути бізнес, здобути нову освіту. Повний перелік можливостей є на офіційному сайті ОВА, у вкладці «Захиснику та Захисниці».
Важливою темою обговорення стало питання пошуку фінансування ветеранських просторів, адже це безпосередньо впливає на їхню здатність забезпечити підтримку для великої кількості ветеранів. Йшлося про рівень промоції державних програм фінансування та інформування громад про них. Також Тарас Грень запропонував присутнім сформувати окреслити пропозиції для подальшого внесення змін у нормативно-правовому акті з метою розширення юридичних прав громадських організацій.
Під час зустрічі також висвітлили питання нестачі кваліфікованих фахівців, таких як психологи, масажисти, реабілітологи та юристи, які є критично необхідними для надання якісних послуг ветеранам.
Представники ветеранських просторів зазначили, що поточний рівень кадрового забезпечення не відповідає зростаючим потребам ветеранської спільноти. Це створює значні перешкоди на шляху до якісної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів.
Присутні висловили думку щодо створення закритого реєстру з переліком контактів фахівців, які зможуть надати ветеранам необхідні для них послуги.
«Якщо ветаранські спільноти, родини військовослужбовців шукають психологічну чи юридичну допомогу, ми завжди радо допоможемо. За три роки ми побудували мережу менеджерів, партнерів та об'єднали спільноти навколо Координаційних центрів. За перше півріччя вдалося закрити більше 20 тисяч запитів психологічної допомоги. Йдеться про дітей і дорослих. Це закриті запити за допомогою мережі партнерів в співпраці КЦ для дітей, зокрема військовослужбовців та ветеранів, і дорослих. В рамках КЦ з вересня ми плануємо ряд заходів по районах Львівщини разом з службами, громадськими організаціями, надавачами та користувачами послуг. Наша мета – послуга наближена до людини», – розповіла Галина Бордун.
Всі центри допомоги для ветеранів, психологічна допомога на сайті: Координаційний центр підтримки цивільного населення при ЛОВА
Степан Куйбіда розповів присутнім про програми та ініціативи, які здійснює Львівська ОВА.
«Львівська ОВА реалізує програму підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки для учасників АТО/ООС, ветеранів війни з рф, які є суб’єктами мікро-, малого та середнього підприємництва, у якій передбачено ваучерну підтримку. Окрім цього, адміністрація реалізує програму підтримки волонтерських організацій та виробничих підприємств Львівської області з метою виробництва та закупівлі товарів для забезпечення потреб захисників та захисниць України», – зазначив Степан Куйбіда.
Переглянути програми можна за посиланням: Проєкти та фінансові можливості.
Учасники заходу також наголосили на важливості каналу для обміну інформації.
На завершення зустрічі керівник апарату підкреслив, що підтримка ветеранів залишається одним із пріоритетних завдань Львівської ОВА, і висловив вдячність усім, хто долучається до цієї важливої роботи.
Читайте також: «Академія перших можливостей»: ще 77 фахівців-початківців успішно завершили стажування у Львівській ОВА