Цей день в історії: сьогодні Міжнародний день корінних народів світу
Львівщина стала домом для багатьох представників корінних народів. До прикладу, в області проживає велика спільнота кримських татар.
Відповідно до Закону України «Про корінні народи України» корінними народами нашої держави є кримські татари, караїми та кримчаки. Ще донедавна вони могли вільно проживати на півдні України, однак з початком воєнних дій російської федерації проти України, зокрема, і повномасштабного вторгнення, чимало представників корінних народів були змушені покинути свої домівки.
Львівщина стала домом для багатьох представників корінних народів. В області проживає велика спільнота кримських татар, які є активними учасниками суспільного життя області. Керівник Кримськотатарської громадської організації «Арекет» Амет Бекіров входить до Президії Ради національно-культурних товариств Львівщини, яка забезпечує активну співпрацю між обласною військовою адміністрацією та національними спільнотами області.
До теми: Цей день в історії: сьогодні увесь світ відзначає Міжнародний день голокосту ромів
«Дякуємо всім корінним народам, які є невід’ємною частиною великої української родини, за стійкість та непохитність у протистоянні російському агресору. Ми сьогодні єдині у вірі в те, що кожен клаптик нашої землі буде звільнено і кожна домівка знову зустріне своїх справжніх господарів. Така віра – внесок в розбудову нашої держави та розвиток її громадянського суспільства. Ми вдячні за те, що, живучи разом, збагачуємо наші спільні культурні, побутові, соціальні надбання», – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Співжиття багатьох національних спільнот та корінних народів на території Львівщини вже довгі роки є прикладом особливої етнонаціональної єдності та гармонійних міжнаціональних відносин.
Довідково:
Відзначення Міжнародного дня корінних народів світу було запроваджене Генеральною асамблеєю ООН у 1994 році.
Для сприяння консолідації і розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності усіх корінних народів України у 2021 році Верховна Рада України ухвалила Закон «Про корінні народи України».
Корінний народ України є автохтонною етнічною спільнотою, яка сформувалася на території нашої держави, є носієм самобутньої мови та культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власної держави за межами України.