Майстер-класи з гончарства та ткацтва: яким був табір історичної реконструкції та живої історії «Ту Стань – 2024!» (фото)
Унікальний історичний фестиваль «Ту – Стань» організовують упродовж останніх 18 років на теренах Львівщини.
Упродовж двох днів, з 2 по 4 серпня, у фортеці Тустань, що в селі Урич тривав табір історичної реконструкції та живої історії «Ту Стань! – 2024». Це щорічний захід, покликаний повернути час на кілька століть назад, давши змогу учасникам потрапити у колоритне, цікаве, насичене подіями українське Середньовіччя.
Унікальний історичний фестиваль «Ту – Стань» організовують упродовж останніх 18 років на теренах Львівщини. Однією з локацій цьогорічного табору була майстерня-чинбарня.
Чинбарство — це ремесло обробки шкіри. В давнину майстри чинбарі неабияк цінувались. На локації всі охочі змогли ознайомитися зі специфікою обробки шкіри, дізнатися про давні методи обробки, глянути як в давнину виготовляли одяг зі шкіри, предмети побуту та військове спорядження. Крім того, кожен міг спробувати себе в ролі чинбаря, опанувати елементарні уміння обробки шкіри та отримати сувенір.
Гості фестивалю мали змогу проявити свою творчість та фантазію на локації «Майстерня кераміки», де навчали гончарства. А ще охочих навчали мистецтва стародавнього ткацтва.
«Табір «Ту – Стань» - це означає здійснити живу мандрівку в часі, відчути дух Середньовіччя, збагатитися знаннями про історію та культуру рідного краю, побачити наживо, яким було життя наших предків у таку давнину: їх одяг, обладунки, посуд, прикраси, знаряддя праці та зброю, стати свідком лицарських боїв, уявити себе середньовічним воїном, почути дивовижні автентичні співи, насолодитися неймовірними краєвидами. В час, коли наші військові боронять Україну від ворога, відбулася не просто культурно-пізнавальна подія, а потужний захід, що сприяє зміцненню національного духу, сили, патріотизму. А ще цей фестиваль через побачене, почуте і відчуте додає і дорослим, і дітям гордості за наш рідний край, за нашу багату історично-культурну спадщину, за наші багатовікові традиції, що засвідчують нашу самобутність і неповторність», – зазначила заступниця директора департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор.
Організатори заходу: Державний історико-культурний заповідник «Тустань» та громадська організація «Тустань».
Читайте також: Ще чотири елементи культурної спадщини Львівщини увійшли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України