«Гепатит не чекає»: на Львівщині майже сто людей обстежились на наявність захворювання
Захід приурочили до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, який відзначають у липні.
Щороку 28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Відтак, Львівська ОВА разом з державною установою «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» організували для жителів Львівщини можливість пройти обстеження на вірусні гепатити В і С, отримати консультацію лікаря-інфекціоніста, провакцинуватися, пройти майстер-клас з антисептичної обробки рук, використання бар’єрної контрацепції, отримати консультацію з безпечної краси та стоматології, виміряти артеріальний тиск, отримати консультацію з індивідуального Календаря профілактичних щеплень. В межах акції на наявність гепатиту у Львівській області обстежилися майже сто людей.
Цьогоріч Всесвітній день боротьби з гепатитами провели під гаслом «Гепатит не чекає» – в розумінні, що не для всіх видів гепатитів характерні явні симптоми, які спонукають людину звернутися до лікаря. Згідно з даними ВООЗ, 5% людей потенційно інфіковані вірусом гепатиту С і 1,5% інфіковані вірусом гепатиту В – ці два види є найбільш розповсюдженими. Поки людина не знає про свій діагноз, вона може стати джерелом інфекції для інших.
«Наше завдання як Львівської ОВА є привернути увагу населення до власного здоров’я, тому що поінформований означає озброєний. Для того щоб люди розуміли наскільки небезпечними можуть бути гепатити, як можна робити профілактику таких захворювань та настільки важливою є вакцинація. Сьогодні ми організували акцію, в межах якої люди можуть вільно підійди зробити тест на вірусний гепатит та, при бажанні, провакцинуватись. Дякую лабораторному центру та Наталії Іванченко за ініціативу», – зазначила заступниця голови Львівської ОВА Христина Замула.
За оцінками українських епідеміологів, рівень захворюваності на вірусні гепатити в Україні щорічно стабільно становить 7-9% від кількості загального населення країни.
Як дізнатися про наявність захворювання? Щоб вчасно виявити хворобу, потрібно тестуватись:
- безкоштовно у свого сімейного лікаря;
- в пунктах тестувань на гепатити;
- тривалість виконання тесту – 10 хвилин;
- при позитивному результаті тесту слід звернутися до лікаря-інфекціоніста або гастроентеролога.
«Одне з ускладнень захворювання – цироз печінки і гепатоцелюлярний рак печінки. Для того щоб припинити поширення вірусу у суспільстві, люди повинні використовувати виключно одноразовий медичний інструментарій. Ніколи «на око» ми не визначимо інфікована людина чи ні, а з використанням профілактичних заходів можемо вберегти здоров’я. Тому, зробивши 3 дози щеплення, людина буде все життя захищена від вірусного гепатиту В», – наголосила головна державна санітарна лікарка Львівської області Наталія Іванченко.
Нагадаємо, щоб не заразитись вірусом гепатиту:
- Не користуйтеся чужими предметами особистої гігієни – зубними щітками, бритвами, пилочками для нігтів тощо.
- Уникайте випадкових статевих контактів, обов’язково використовуйте презервативи.
- При проведенні татуювання, пірсингу або манікюру (педикюру) у косметичних салонах звертайте увагу, чи виконує майстер обов’язкову обробку рук антисептиком, чи працює він в одноразових рукавичках. Для всіх маніпуляцій має використовуватись одноразовий або стерильний багаторазовий інструментарій.
Дітей вакцинують проти вірусного гепатиту В в першу добу життя відповідно до календаря профілактичних щеплень безкоштовно.
У дорослому віці робити щеплення рекомендують насамперед людям, які входять в групу ризику (медичні працівники; пацієнти, які перебувають на гемодіалізі; поціновувачі пірсингу і татуажу; особи, члени родини яких є носіями вірусного гепатиту В; споживачі ін‘єкційних наркотиків та ін.).
Вакцинацію для дорослих проводять в комунальних медичних закладах (за умови наявності вакцин) або в приватних клініках.
Читайте також: У Львівській обласній клінічній лікарні пацієнту імплантували біфуркаційний протез