На Львівщині перевірили водні об'єкти щодо експлуатації водного транспорту: які прокатні бази пройшли перевірку
Всього в області зареєстровані 18 баз для стоянок малих суден
Щороку для безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах проводять огляд баз за місцем їхнього розташування. Станом на сьогодні працівники департаменту дорожнього господарства спільно з представником Подільсько-Карпатського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкового транспорту України оглянули та допустили до експлуатації такі прокатні бази:
- прокатна база малих суден Лісового господарства «Бухта Вікінгів»;
- прокатна база малих суден Національного природного парку «Верещиця»;
- прокатна база малих суден бази відпочинку «Шепільська».
На зазначених базах здійснили усі необхідні заходи безпеки: усі судна мають відповідну реєстрацію та пройдений технічний огляд, діють рятувальні пости з черговим човном та відповідним обладнанням і спорядженням. Також на кожному з об’єктів призначили відповідальну особу за Правила безпечної експлуатації.
З 18 баз цьогоріч відкритими є 6, на трьох базах з яких розташовані спортивні школи для навчання дітей та юнаків катанню на байдарках та каное (не призначені для прокату). Станом на сьогодні відпочинкова база «Львівська Швейцарія» завершує підготовку до відкриття сезону. Решту відпочинкових баз цьогоріч не планують відкривати прокатні пункти.
«Для катання на малих суднах, водних мотоциклах та інших плавзасобах в акваторії місця масового відпочинку визначається місце, що огороджується віхами чи буйками. Вихід на воду малих, спортивних суден і водних мотоциклів повинен здійснюватись у спеціально обладнаних місцях. Судноплавство на водосховищах заборонено, що прописано у місцевих правилах плавання для малих, спортивних суден і водних мотоциклів та використання засобів для розваг на воді у Львівській області та карається штрафом у розмірі 1700 грн», – повідомляє директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОВА Орест Шуліковський.
Нагадуємо, що з серпня 2023 року на території області діють нові місцеві Правила плавання для малих, спортивних суден і водних мотоциклів та використання засобів для розваг на воді у Львівській області, які встановлюють вимоги до використання їх на водних об’єктах Львівщини, в частині:
- стоянки, виходу у плавання та плавання малих і спортивних суден, водних мотоциклів;
- проведення розваг на воді та спортивних заходів;
- прав судноводіїв та обов’язків судновласників, судноводіїв та осіб, що перебувають на борту судна;
- охорони навколишнього природного середовища;
- особливих умов плавання у Львівській області.
Серед основних вимог цих Правил є те, що судноплавство малими, спортивними суднами та водними мотоциклами (крім суден наглядово-контролюючих органів) забороняється:
- у нічний час доби на усіх водних об’єктах Львівської області;
- на водоймах, розташованих в межах Національних природних парків, зоологічних і гідрологічних заказників (визначеними природоохоронними органами), у зоні ландшафтного заповідника місцевого значення «Стариці Дністра» на річці Дністер у Стрийському районі Львівської області;
- на водоймах де вказані зимувальні ями та в період нересту риб;
- у зонах для централізованого питного водопостачання;
- на водосховищах;
- у зонах насосних станцій теплоелектроцентралей і теплових електростанцій, дамб та інших гідротехнічних споруд - на відстані до 200 метрів;
- на водоймах області у зонах водозабору для централізованого питного водопостачання на відстані до 200 метрів.
Читайте також: Укрзалізниця збільшує кількість днів курсування додаткових регіональних поїздів, які курсуватимуть через місто Львів.
З метою запобігання нещасних випадків на воді облдержадміністрацією із залученням відповідних структур проводяться спільні рейди та профілактичні заходи для забезпечення безпеки відпочивальників поблизу водойм.
У разі виявлення фактів надання послуг прокату малих суден суб'єктами господарювання, які не допущено до експлуатації або фактів порушення власниками водних транспортних засобів Закону України «Про внутрішній водний транспорт», задля Вашої безпеки та безпеки Ваших рідних і близьких рекомендуємо звернутися до департаменту для прийняття управлінських рішень та унеможливлення надалі таких порушень. Зареєструвати звернення можна за коротким номером «Гарячої лінії області» – 1684, або номером «Урядової гарячої лінії» – 1545.