Максим Козицький зустрівся з делегацією від Німецької торгово-промислової палати: ключове з події
Німеччина – друга країна в ЄС, з якою Львівщина найактивніше співпрацює в частині залучення інвестицій і торгівлі.
У Львівській ОВА відбулася зустріч з делегацією від Німецької торгово-промислової палати. Привітав гостей начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Для нас за честь приймати високоповажних гостей і партнерів. Дякую за підтримку нашої держави, людей, які виїхали з України і знайшли дім у вашій країні, але ми дуже хочемо, щоб вони повернулися. Звичайно, для цього треба розвивати економіку. Підтримка наших воїнів – це найважливіше. Але важливо також розвивати економіку та створювати нові робочі місця, щоб люди мали куди повернутися.
Зараз наші найбільші інвестори – внутрішні, з обмеженим ресурсом, з людьми, яких можуть мобілізувати. Тож потребуємо підтримки від зовнішніх інвесторів, дякуємо, що відгукуєтесь», – наголосив Максим Козицький.
Він також розповів про напрями, у яких Львівська область готова співпрацювати.
«Ми маємо пропозиції щодо створення спільних підприємств, генерації дистрибуції електроенергії. Маємо перспективи розвитку в сільському господарстві, переробці і харчовій промисловості. Наші ІТ-компанії дуже активно працюють на світовому ринку, те саме стосується і виробництва меблів, зберігання газу, все це можливі галузі, де ми можемо успішно співпрацювати», – додав очільник області.
«Для нашої країни – це велика честь бачити, як український народ бореться не тільки за свою країну, а й за нас. Наша делегація включає не лише представників приватних та державних підприємств, представників торгово-промислових палат, це також представники уряду, зокрема Міністерства закордонних справ, Міністерства міжнародного розвитку і співпраці, Міністерства економічної політики та захисту довкілля.
Ми приїхали, щоб висловити підтримку Україні, а також, щоб побачити можливості для співпраці», – зазначив начальник відділу зовнішньої торгівлі, член виконавчої ради Німецької торгово-промислової палати Волкер Треєр.
Зважаючи на значний дефіцит електроенергії, вкрай важливим є питання енергетики, зазначив Максим Козицький.
«Ця критично важлива галузь для нас, але це й великі можливості для бізнесу. Компанія, яка зголоситься будувати нові потужності, відновлювати зруйновані станції, має можливість стати лідером на ринку», – наголосив Максим Козицький.
Також він зазначив, що ще одним пріоритетом для Львівщини є розвиток інфраструктури від кордону в сторону сходу України – це можливості для німецьких будівельних компаній.
«Ви згадували про важливість постачання енергетики. І ви, і ми шукаємо висококваліфіковану робочу силу, яка буде працювати в енергетичному секторі, тому що трансформація енергетичної галузі потребує висококваліфікованої робочої сили. В цьому нам може допомогти молодше покоління, представники якого ще навчаються в коледжах. Це лише один з виходів, які ми можемо реалізувати у співпраці між нашими промисловими палатами», – зазначив член виконавчої ради Німецької торгово-промислової палати Акім Деркс.
Генеральний директор CCI Chemnitz Крістоф Нойберт висловив інтерес до співпраці.
«Я представляю Хемніц, що у Саксонії. Саксонія дуже зацікавлена в економічній співпраці. У нас є досить багато компаній, які проявляють активність до роботи в Україні у сфері будівництва, ще більше – у секторі ІТ. Маємо багато технологій на етапі дослідження і хочемо знайти партнерів, щоб випробувати їх в Україні», – додав він.
Також очільник Львівської області розповів про співпрацю з проєктом GIZ, який зараз допомагає нам трансформувати Червоноградський вугільний мікрорегіон.
«Спільно з GIZ та Червоноградською громадою на місці закритої шахти ми створили найпотужніший та найбільший індустріальний парк в області. Точно це те, що зацікавить німецьких інвесторів. Запрошуємо до співпраці!», – запропонував Максим Козицький.
Нагадаємо, процес справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону реалізовують в межах проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України, що впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ Ukraine) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.
За підтримки GIZ на Львівщині вже реалізували кілька ключових проєктів, включаючи модернізацію системи професійної освіти та ініціативи в сферах енергоефективності й охорони довкілля.
Один з проєктів передбачає покращення умов для проживання 600 ВПО. Проєкт охоплює 5 закладів та установ на території 5 громад Червоноградського вугільного мікрорегіону.
Далі будуть реалізовані екологічні проєкти та ініціативи енергетичного сектору.
«Моє місто Хессен – лідер у сфері енергетики, ми експортуємо 43%, і нас дуже цікавить партнерство з українськими регіонами, наш регіональний уряд хоче розвивати партнерські відносини з українськими регіонами. Від імені нашого уряду я запрошую вас відвідати наше місто», – зазначив генеральний директор CCI Lahn-Dill Дітмар Перш.
Станом на 1 квітня у Львівській області зареєстрували 279 підприємств з німецьким капіталом.
За словами заступника директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Ореста Гриніва, Німеччина – друга країна в ЄС, з якою Львівщина найактивніше співпрацює в частині залучення інвестицій і торгівлі (перша – Польща).
«Я приємно вражений роботою німецьких інвесторів на Львівщині, основні компанії «Леоні», «ОDW-Elektrik». Вони надзвичайно сумлінно працюють, платять податки, тому закликаю, незважаючи на труднощі війни, інвестувати в Україну і масштабувати торговельні зв'язки. Інвестувати у Львівську область вигідно», – додав він.
Також Орест Гринів наголосив на перевагах, які інвестори можуть отримати у Львівській області:
- кваліфіковані фахівці;
- супровід і підтримка на рівні територіальних громад, області і держави;
- більшість компаній, які інвестують в Україну, є експортно орієнтованими;
- 81% товарів експортують в ЄС. Це свідчить про високу якість продукції, тим більше Євросоюз зняв мита і квоти для українських виробників.
Читайте також: Поглиблення співпраці та допомога юним рятувальникам: на Львівщину завітали благодійники з Німеччини