На Львівщині з нагоди 83-х роковин із дня загибелі вшанували львівських науковців, яких вбили нацисти у липні 1941 року
Тоді загинули понад 20 науковців та члени їхніх родин.
Сьогодні, 4 липня, біля пам’ятника на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка» відбулося вшанування пам'яті понад 20 учених та їхніх родин. Серед жертв були видатні науковці: такі як математик Тадеуш Банах, фізик Роман Ренцький, хімік Владислав Лужевський, історик Іван Радецький. Їх розстріляли нацисти на Вулецьких пагорбах у 1941 році в продовження нацистської акції «Надзвичайного утихомирення» зі знищення польської інтелектуальної еліти.
Участь у скорботних заходах взяли члени наукової спільноти, дипломати, духовенство, посадовці та місцеві жителі. Пам’ять розстріляної інтелігенції вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника. Також відбулась спільна молитва.
«Сьогодні разом з польськими друзями ми вшанували пам'ять загиблих професорів, котрих нацисти в 1941 році розстріляли на цих пагорбах. Це була велика втрата того часу, однак сьогодні ми бачимо ті ж самі події, коли росіяни знищують міста і розстрілюють найкращих людей покоління, найкращих представників України.
Ми дякуємо польському народу за підтримку у цей важкий час війни, за допомогу, яку вони надають українським біженцям та військовим. Це свідчить про нашу спільну готовність стояти пліч-о-пліч у боротьбі за свободу та справедливість», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.
Довідково:
Пам’ятник має вигляд арки з десяти каменів, що символізують десять заповідей Божих. П’ятий камінь, якому відповідає заповідь «Не вбивай», зміщений і символізує загрозу руйнування цілісності світу при порушенні цієї заповіді. Автор проекту – краків’янин Олександр Сьлівка.
Читайте також: Поглиблення співпраці та допомога юним рятувальникам: на Львівщину завітали благодійники з Німеччини