У Львівській ОВА відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Під час зустрічі обговорили наслідки складних гідрометеорологічні явищ, які відбулись 22 червня на території Львівської області, унаслідок яких зруйновані або пошкоджені 166 об’єктів електричних мереж напругою вище 6 кВ.
Напередодні, 27 червня, відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика.
Нагадаємо, 22 червня 2024 року на території Львівської області сталися складні гідрометеорологічні явища, зокрема сильний вітер, дощ та гроза. Унаслідок цього були зруйновані або пошкоджені 166 об’єктів електричних мереж напругою вище 6 кВ, що призвело о знеструмлення великої кількості споживачів по всій території області.
За підсумками обговорення ситуації, обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій класифікувала цю подію як надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня.
Начальник Львівського регіонального центру з гідрометеорології Ігор Федик проінформував про погодні умови, що призвели до цієї ситуації. Також, директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Туз повідомив про заходи, вжиті для ліквідації наслідків негоди.
Крім цього, присутні обговорили питання готовності місцевих органів влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення області в літній період. Представники Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області повідомили про заходи, які вживаються для забезпечення якості питної води, проведення лабораторних досліджень та ліквідації аварійних ситуацій на водопровідних і каналізаційних мережах. Також учасники наради наголосили на важливості дотримання санітарних норм у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
Обласна комісія зобов’язала керівників місцевих органів влади та суб’єктів господарювання вживати необхідні заходи для забезпечення санітарного стану територій населених пунктів, контролю якості питної води та виконання профілактичних заходів проти інфекційних хвороб.
Рішенням комісії затверджено комплексний План заходів у разі виникнення епідемічних ускладнень з холери на території області.
Окрім цього, на порядок денний комісії було винесено питання стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій. Представники Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб і Держпродспоживслужби повідомили про заходи, спрямовані на недопущення спалахів інфекційних хвороб на території області, зокрема, рішенням комісії затверджено План проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюка, дифтерії та правця.
На засіданні обговорили питання пожежної безпеки закладів освіти.Для забезпечення виконання всіх необхідних заходів для безпечного функціонування освітніх об'єктів, визначеним виконанвціям поставлено конкретні завдання, зокрема, провести перевірки пожежної безпеки та оновити відповідні інструкції для працівників.
Останнім на засіданні розглянули питання безпечного функціонування об'єктів радіаційної, хімічної та біологічної небезпеки на території області. Учасники вирішили посилити контроль за станом цих об'єктів, провести додаткові перевірки та забезпечити виконання всіх необхідних заходів для запобігання можливим подіям на цих об’єктах.
Читайте також: На Львівщині від початку року зафіксували понад 100 випадків виявлення ртуті в побуті