Ортопеди «Охматдиту» провели складну операцію 17-річному юнаку з вродженим вкороченням ноги
Сім’я хлопця ходила до різних лікарів і їм радили оперувати тоді, коли зупиниться ріст кістки.
Ортопеди-травматологи Центру дитячої медицини лікарні «ОХМАТДИТ» успішно зробили складне втручання хлопцю, у якого вроджене вкорочення стегна та гомілки.
У 17-річного Миколи вроджена аномалія розвитку нижньої кінцівки (стегна та гомілки), тобто вкорочення ноги. На початку, як Микола народився вкорочення було до 1 сантиметра та вже дійшло до 7-ми. Сім’я ходила до різних лікарів і їм радили оперувати тоді, коли зупиниться ріст кістки. Проте звернувшись до львівського Центру, фахівці одразу взялись виправляти патологію.
Перевага таких втручань у тому, що зовні жодних апаратів на дитині не встановлюють, не потрібно використовувати милиці, повне навантаження на ногу дозволяється з другого дня після операції. Також немає необхідності в іммобілізації гіпсовою пов’язкою, а після зняття швів на 12-14 день, дитина має повністю повернутися до свого звичного життя – бігати, стрибати, їздити на велосипеді, плавати тощо.
«Хірургічне втручання було складним. Ми одночасно виконали монтаж апаратів зовнішньої фіксації на укорочене стегно та на гомілку з наступними остеотоміями кісток. Ці апарати є сучасними, легкими, основні елементи виконані із титану. Надалі дитина вертикалізована і проводиться подовження укорочених сегментів кінцівки (одночасно і стегна, і гомілки) по 1 міліметру на добу на необхідну величину. Ми не сумніваємося в успіху лікування, однак маємо зауважити, що ця методика є досить тривалою, адже треба не тільки подовжити кінцівку (на це має піти до 1,5 місяці), але й дочекатися поки відбудеться закостеніння новоствореної кістки. Для цього потрібно ходити з апаратами ще від 4 до 6 місяців. Якби батьки вчасно звернулись, у той час коли дитина росла, то за наявності нормально функціонуючих зон росту, можна було б вирівняти ногу за рахунок дуже невеличких операцій», - наголосив хірург Центру Олександр Корольков.
З огляду на те, що Микола вже виріс і зони росту закриті (вже не функціонують), вирівняти довжину кінцівок можна було тільки за рахунок досить важкої і складної операції - остеотомії кісток з наступним подовження. Операція пройшла успішно. Тиждень хлопець пересувався на милицях, а далі почав ходити і без додаткової опори.