Фонд часткового гарантування кредитів: як нові зміни допоможуть

Фонд Часткового Гарантування Кредитів Як Нові Зміни Допоможуть Фермерам
Національний банк України розширив перелік прийнятного забезпечення, включивши до нього гарантії Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.
Крім того, підвищили коефіцієнти ліквідності для окремих видів забезпечення, зокрема для землі сільськогосподарського призначення.
Національний банк вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, з огляду на відкриття ринку землі для юридичних осіб та початку діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 06 квітня 2024 року № 39 та набули чинності з 24 травня 2024 року.
«Ці зміни спрямовані на виконання оновленого законодавства України та створюють позитивні передумови для ширшого використання землі як ліквідного забезпечення за банківськими кредитами. В результаті, це сприятиме збільшенню кредитної підтримки сільськогосподарських виробників», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
За інформацією Мінагрополітики Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві вже видав гарантії банкам на позики для аграріїв на 2,6 млн гривень, загальна сума кредитів, отриманих фермерами, склала понад 5 млн гривень. Середній розмір кредиту для аграріїв під гарантії Фонду наразі становить від 500 тис. до 1 млн гривень.
Фонд співпрацює з трьома банками - Прокредитбанком, Укргазбанком та Ощадбанком. Ще з 11 банками тривають переговори для розширення партнерства та збільшення доступності фінансових послуг для малих сільгоспвиробників.
Для отримання гарантій Фонду аграріям необхідно звернутися до банку, який співпрацює з Фондом, та подати заявку на кредит. Проаналізувавши пакет документів, банк надасть відповідь щодо суми кредитування. У випадку позитивної відповіді позичальник може претендувати на гарантію Фонду у розмірі 50% від суми кредиту.
«Діяльність Фонду спрямована на підтримку дрібних, малих та середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га. Позичальники можуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років з максимальною сумою кредиту на одного позичальника - 30 млн грн. Щоб отримати доступ до гарантій Фонду, фермер має бути зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі», – додала Тетяна Гетьман.
Ці заходи мають на меті підтримати розвиток аграрного сектору в Україні, забезпечити доступ до необхідних фінансових ресурсів та стимулювати підприємницьку діяльність в умовах війни.