Новостворений дитячий будинок сімейного типу у Львівській громаді подарував сімейне тепло 7 діткам (фото)
Мета створення ДБСТ - забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
У селі Рудно Львівського району відкрили дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Будинок має два поверхи. Він облаштований комфортними кімнатами з окремими санвузлами, усім необхідним приладдям для навчання та дозвілля дітей.
Подружжя Максима та Марини разом уже 3 роки. Спершу у родину влаштували на спільне проживання та виховання 4 дітей, які були позбавлені батьківського піклування. Усі вони – рідні брати та сестри. Найстаршій Анні – 15 років, Софії – 12, Дмитрові – 9 та Іванні – 6 років. Подружжя виявили бажання додатково влаштувати в дитячий будинок сімейного типу ще трьох діток 7, 8 та 10 років. Василина, Назар та Вікторія також між собою рідні.
Максим родом з Дніпропетровської області. Чоловік був єдиним сином у родині, яка пізніше прийняла на виховання прийомних діток. З плином часу він також захотів створити прийомну родину.
«Станом на сьогодні мої батьки виховують 10 дітей. Разом з ними я вчився доглядати та виховувати молодших братів та сестричок. Приклад моїх батьків мене надихнув на створення власної великої родини. Зараз ми з дружиною виховуємо сімох дітей, двох хлопчиків та п’ятеро дівчаток. Усі вони дуже дружні та добрі, хтось любить малювати, хтось грати в ігри, хтось уже активно допомагає по господарству. Ми плануємо взяти у сім’ю ще трьох, оскільки житлова площа дозволяє це зробити і за законодавством у дитячі будинки сімейного типу можна влаштувати до 10 діток. Зараз я планую здобути вищу освіту, щоб стати кваліфікованим дитячим психологом», – розповів прийомний батько Максим.
У приміщенні теперішнього ДБСТ зробили ремонт та закупили усі необхідні меблі. Цей будинок подружжя Максима та Марини отримали в безоплатне користування від благодійників з американської організації «Нові горизонти для дітей - Україна».
«На початку повномасштабної війни ми приїхали до України, щоб допомагати з евакуацією дітей. Під час чергової атаки на місто Львів ми спустились в укриття і довгий час там пробули. Всі були налякані, тож на наступний ранок моя команда захотіла якнайшвидше повернутися до Америки. Тоді я звернулась до Бога, аби він дав мені знак: залишатися у Львові чи їхати. У той самий день я познайомилась з Володимиром Лисом (ред. - начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА). Я переконана, що це було не випадково і відтоді ми разом допомагаємо діткам», – пригадала співкерівниця благодійного фонду «Нові горизонти для дітей України» Шеррі Макклюрг.
Мета створення ДБСТ - забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу - це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
«Захист дітей був і залишається пріоритетним у роботі держави. Дякую Фундації Першої леді Олени Зеленської, яка опікується такими дитячими будинками по всій Україні. Діти повинні зростати в комфортних умовах, тому відкриття схожого роду ДБСТ є вкрай необхідним. Ми бачимо фантастичний приклад співпраці з американськими партнерами, які за підтримки обласної влади та меценатів зробили усе, щоб ці семеро діток жили в любові та турботі. Це не єдиний спільний наш проєкт, загалом в області до кінця року плануємо відкрити ще три сході дитячі будинки сімейного типу», - відзначив заступник Львівської ОВА Іван Собко.
«Усиновлення неймовірно благородна справа, та водночас дуже відповідальна та складна. Я дякую першочергово Максиму та Марині за те, що не побоялися взяти під свою опіку сімох чудових діток. Ви даєте їм надію, турботу та майбутнє, на яке заслуговує кожна дитина», - наголосила заступниця начальника ОВА Христина Замула.
Загалом в області функціонують 45 дитячих будинків сімейного типу. За перші 4 місяці 2024 року під опіку та піклування у Львівській області влаштували 46 неповнолітніх. Створили три нові прийомні сімʼї. У дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї влаштували 10 дітей.