До уваги агропідприємців: нові зміни щодо надання мікрогрантів на розвиток бізнесу
Ці зміни надають нові можливості для підприємців та спрощують процедури отримання фінансової підтримки.
Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до «Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу» та «Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей».
Ключові зміни включають в себе:
Отримання мікрогранту в розмірі 75 тис. грн: Для фізичних осіб, які ведуть господарську діяльність та хочуть розвиватись надалі і зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП) можна отримати грант на старт бізнесу без створення нових робочих місць.
Розстрочення повернення коштів мікрогранту: У разі неможливості повернення коштів мікрогранту в установлені строки отримувач може звернутися до Державного центру зайнятості із заявою щодо розстрочення повернення коштів мікрогранту. У заяві зазначається сума коштів, яку отримувач просить розстрочити, а також обґрунтування причин, що свідчать про неможливість повернення коштів мікрогранту в установлені строки. Державний центр зайнятості має право укласти з отримувачем договір щодо розстрочення повернення коштів мікрогранту строком до 12 календарних місяців з дня укладення відповідного договору, при умові що отримувач до моменту укладення такого договору повинен повернути не менше 20 % суми отриманого мікрогранту одноразово.
Підтвердження сплати податків та ЄСВ: Отримувачі мають можливість підтвердити сплату податків та єдиного соціального внеску (зокрема, за працевлаштованих осіб) шляхом подання відповідних відомостей до Державного центру зайнятості. Це необхідно у випадку відсутності інформації в результатах інформаційного обміну між Державною службою зайнятості, Пенсійним фондом України та Державною податковою службою.
Гнучкість у виборі техніки: Не вважається нецільовим використанням коштів мікрогранту зміна моделі, марки, кількості чи вартості предметів закупівлі, якщо вони за своїм функціональним призначенням аналогічні зазначеним у бізнес-плані та відповідають напрямам витрат.
Мобілізація та військова служба: У разі призову отримувача мікрогранту на військову службу під час мобілізації, виконання обов’язкової умови договору тимчасово зупиняється і продовжується після демобілізації.
Заборона працевлаштування певних осіб: Отримувачам грантів забороняється працевлаштовувати осіб, які перебували у трудових відносинах з ними протягом 180 календарних днів, що передують дню їх працевлаштування.
«Слід зазначити, що з початку року 16 суб’єктів господарювання аграрного сектору Львівщини отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості про надання грантових коштів на суму 3,8 млн грн для започаткування або розвитку бізнесу в межах програми «Власна справа». За два роки програмою скористалися 80 аграріїв області, які вже реалізовують свої бізнес-проєкти, працюють та сплачують податки. Вони зобов’язуються створити 128 робочих місць протягом трьох років реалізації проєкту», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
Для отримання детальної консультації щодо умов програми та оформлення заявки можна звертатися до підрозділів служби зайнятості.