На Львівщині стартувала конференція щодо розвитку сільських територій на шляху до ЄС
Сьогодні, 21 травня, в Українському католицькому університеті обговорюють питання важливості багатофункціонального розвитку сільських територій для економічної стійкості.
Міжнародна конференція «На шляху до ЄС – розвиток сільських територій» об’єднала українських та польських науковців і практиків щодо того яким є бачення розвитку сільських територій та як воно може стати реальністю в Україні.
Присутні спілкуються про те, якою є бажана модель розвитку сільських територій, як підвищити стійкість сільських територій та з якими викликами стикаються сільські території, які інноваційні рішення можна впровадити для покращення якості життя в сільській місцевості.
«Для нас такий захід є вкрай важливий. Сьогодні ми на шляху до ЄС і великий аграрний сектор, який є в Україні, Європа має зрозуміти. Натомість нам є чого повчитись в наших сусідів-поляків, щоб зрозуміти, як функціонує аграрний сектор в Європі. Так, цей шлях не завжди може бути легкий.
Якщо говорити про нашу область, то Львівщина займає перше місце за кількістю сільського населення в Україні. З 2,5 млн населення майже мільйон живе в сільській місцевості, а це майже 40%. І велика дяка людям, які продовжують жити і працювати в сільській місцевості, розвиваючи аграрний сектор.
Коли ми говоримо про розвиток сільських територій, то це, перш за все, розуміння, що людина, живучи в селі, має отримувати таку саму якість послуг, як і в місті. Це і освіта, доступна, правильна медицина, належна інфраструктура, робота. Це є стандарт Європи, до якого ми прагнемо. Я надіюсь на професійну дискусію і зрозумілість підходів і з нашої, і з польської сторони, що в результаті сприятиме нам правильно зорієнтуватись на шляху до ЄС», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Організатори заходу – Представництво Польської академії наук у Києві, Інститут розвитку села та сільського господарства Польської академії наук (IRWiR PAN), Український католицький університет (УКУ).
Упродовж дня науковці та практики працюватимуть у межах трьох панельних дискусій: «Багатофункціональний розвиток сільських територій», «Роль людського капіталу у розвитку сільських територій», «Інноваційність на сільських територіях».
Довідково
Представництво Польської академії наук у Києві – одне з шести закордонних представництв Польської академії наук. Місією Представництва є популяризація досягнень польської науки, а також започаткування, підтримка і розвиток наукового та науково-технічного співробітництва між Польщею та Україною.
Інститут розвитку села і сільського господарства Польської академії наук впродовж 50 років реалізує міждисциплінарні наукові дослідження соціальних та економічних змін на сільських територіях. Інститут співпрацює з багатьма польськими та закордонними науковими установами і готує аналітичні матеріали для потреб, зокрема, Європейської Комісії та польських органів влади.